Ako sa Hugh Jackman rozhodol skoncovať s hraním Wolverina po filme Logan?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ako vieme, Hugh Jackman sa rozhodol prestať hrať Wolverina úplne sám a dobrovoľne. Po dlhých 17 rokoch však pre fanúšikov nebolo ľahké dať zbohom Jackmanovi, ktorý stvárňoval najznámejšieho mutanta. Herec ale svoje rozhodnutie nezmenil a definitívne povesil drsného, cigarety-milujúceho Wolverina na klinec. Od vtedy už mnohokrát vyjadril svoju vďaku za možnosť tejto role a dokonca štedro odporučil hercov, ktorí by ho v tejto úlohe mohli nasledovať.

Aj keď by sa Jackman možno rozhodol rozdielne, keby to vyzeralo tak, že Wolverine sa môže stretnúť s Avengers, táto možnosť v tej dobe nebola ani zďaleka diskutovaná. Teraz už len na skvelé časy s vďakou spomína a teší sa na ďalšieho herca, ktorý dostane rovnakú možnosť. Taktiež už aj stihol zavtipkovať, že do role by sa vrátil pod podmienkou, že by šlo o muzikál. Odchod mu však zazlievať nemôžeme, pretože sa rozhodol Wolverina opustiť v tom najlepšom momente – s filmom Logan, ktorý absolútne milujeme.

logan potitulkova scena
Zdroj: wall.alphacoders.com

Hugh Jackman Wolverine bol aj vždy bude

Jackman sa tentokát rozhodol, že nám prezradí dôvod a spôsob, ako sa dostal ku koncu svojej dlhej púte. V rozhovore s portálom Variety herec opisuje, ako večeral so svojim priateľom a známou osobnosťou menom Jerry Seinfeld. Komika sa herec opýtal, ako sa vlastne rozhodol ukončiť svoj dlho-vysielaný a úspešný sitcom. Seinfeld Jackmanovi poradil, aby z „večierka odišiel predtým, než bude príliš neskoro,“ a nech svoju kreatívnu energiu nechá vojsť do ďalšieho projektu. S ďalším ránom bol Jackman finálne rozhodnutý, že Logan bude jeho posledný film v úlohe Wolverina a v snímke konečne ukáže človeka miesto hrdinu.

Je ťažké spomínať na časy, kedy nebol Jackman svetoznámy. V Hollywoode dostáva hlavné úlohy už po dobu takmer dvadsiatich rokov, taktiež aj vystupoval na Broadway a dokonca stihol uvádzať ocenenia Tony Awards a Oscary. Keď po prvýkrát dostal možnosť zahrať si komiksového hrdinu, rolu v skutočnosti prevzal od herca Dougraya Scotta. Publikum bolo nesmelé a diváci si neboli istí, či búde neznámy Austrálčan pre úlohu správny – vďaka filmu X-Men sa však s Jackmana zdanlivo len cez noc stala obrovská hviezda. Dodnes však herec ostáva skromný a ďalšiemu, ktorý prevezme rolu Wolverina, praje len šťastie. K tomu ho inšpiroval hlavne Scott, ktorý Jackmanovi úlohu prenechal s radosťou.

Logan soundtrack
Zdroj: space.com

Bude zvláštne vidieť niekoho iného v koži ikonického Wolverina. Čo je však dôležité je fakt, že Jackman je presvedčený, že učinil správne rozhodnutie. Rozhodnúť sa odísť práve po Loganovi bolo skvelé, pretože len ťažko by dokázal veci skoncovať pri lepšom výkone. Taktiež vám bude Jackman v úlohe Wolverina chýbať? A ak áno, ktorého herca by ste radi videli prevzať štafetu a legendárneho mutanta stvárňovať v budúcnosti?

ZDROJvariety

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -