Nový GMC Hummer EV bude super-výkonný a super-rýchly 

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Hummer elektromobil je realitou

Zvesti nás neklamali a spoločnosť GM sa skutočne chystá priniesť na cesty Hummer elektromobil. Úplné odhalenie tohto kúsku sa uskutoční 20. mája 2020, kedy nám výrobca predstaví ich nový model GMC Hummer EV.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

General Motors nám už stihli prezradiť niektoré informácie, podľa ktorých by mal najnovší model disponovať až 1000 konskými silami a 15 600 Nm. V oblasti výkonu sa teda máme na čo tešiť, pričom bude pôsobivo prevedený do reálneho sveta. Zrýchlenie z 0 na 60 mph (96,5 km/h) sa odhaduje na 3 sekundy.

GMC Hummer EV
Zdroj: businessinsider.com

Dočkáme sa revolučného auta?

Podľa slov výrobcu by sa mal GMC Hummer EV posunúť na úplne nový level. Do ovzdušia by nemal vypúšťať žiadne emisie a prvýkrát nám ho predstavia na tohtoročnom Super Bowle (finálový play-off zápas v americkom futbale) počas reklamnej prestávky. Video by malo trvať 30 sekúnd, ale to nič nemení na fakte, že elektrický Hummer bude k dispozícii až na jeseň 2021.

Zdá sa, že Hummer EV by mohol bez problémov konkurovať ďalším extrémne výkonným elektromobilom, akými sú napríklad Cybertruck od Tesly alebo R1T od automobilky Rivian. Výroba bude prebiehať na domácej pôde, a to presne v meste Michigan v závode Detroit-Hamtrack.

Niečo málo z histórie 

Prvý model značky nás zavedie do roku 1992, kedy sa automobil s označením M998 Humvee aka Hummer H1 dostal do predaja aj pre civilistov. Tento kúsok vznikol na základoch vojenského vozidla HMMWV od inej americkej automobilky AM General. O 6 rokov neskôr kúpil túto značku automobilový koncern General Motors (GM).

Pôvodný civilný Hummer H1 mal základy z vojenského vozidla a disponoval obrovskou veľkosťou a ešte väčšou spotrebou paliva. Bol prakticky navrhnutý tak, aby poškodzoval životné prostredie. Nasledujúce modely H2 a H3 neboli o nič lepšie a táto séria automobilov sa vyznačovala spotrebou vyše 20 litrov na 100 kilometrov.

Výrobcovia si tieto chyby z minulosti pravdepodobne zobrali k srdcu, čo značí aj nadchádzajúce elektrické oživenie legendárneho Hummera. Americkej automobilke nemôžeme nič vyčítať, pretože takýto model ocení minimálne naša planéta a zaujme aj fanúšikov ekológie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ste pripravení na najnovší kúsok GMC Hummer EV? Vaše názory nám nezabudnite napísať do komentárov.  

Zdroj: engadget.com, gmc.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -