Má vôbec niekto na tomto svete rád humor Amy Schumer?

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me

Amy Schumer nie je vtipná

Položil si niekto niekedy z Vás vo svojom živote otázku, prečo si nikto nemyslí, že humor Amy Schumer je vtipný? Je to obdivuhodné, keď pomyslíte na to, že jedna z najhorších komičiek vôbec je jednou z najlepšie platených herečiek súčasnosti. Amy Schumer je herečka, ktorá zarába na slabých dušiach ľudí, ktorí nevedia čo so životom. Ale na svete existujú aj iné riešenia, ako ísť na film s Amy Schumer. Radšej by som sa opil než vidieť ešte jeden film s Amy Schumer. Ale povedzme si, sme na Slovensku, a to znamená, že 100% ľudí by sa šlo radšej opiť. A ani sa nečudujem.

n-LIGHT-BEER-628x314
Všetko je lepšie ako Amy Schumer, Zdroj: huffpost.com

Novodobé „komičky“

Pozrime sa na to, kde až tento problém siaha. Otázka znie. Koľko kvalitných komičiek s celosvetovým úspechom poznáte? Melissa McCarthy. Kristen Wiig. Ruth Wilson. A mnoho iných. A všetky sú zlé. Ale prečo? Pretože sú herečky. Pozná ich naozaj široké publikum, no bol ich humor zlý ešte aj pred tým, než vstúpili do sveta filmov? Áno, bol, a preto sú teraz herečkami. Ale v čom je sakra problém?

Už v minulosti sme mali komičky. No komičky, ktoré stáli za to. Ženy ako sú Gene Carroll, Carol Burnett, Whoopi Goldberg a ďalšie. No čo odlišuje staršiu generáciu od mladšej? Dnešní ľudia chápu, že na to aby sa stali komikmi, veľa nepotrebujú. A preto tu je obrovské množstvo komikov a youtuberov, ktorí si ani neuvedomujú, že nie sú vtipní. Narozdiel od nich, stará trieda vtipná bola. Pretože prišla s niečím novým.

maxresdefault
Whoopi Goldberg vedela naozaj pobaviť ľudí. Zdroj: youtube.com

„Jedinečné“ témy

Amy Schumer, ako sama tvrdí, využíva vo svojich vystúpeniach iné prvky ako ostatní komici. Nebráni sa rozprávať o čomkoľvek. O svojom súkromnom živote, o sexe a podobných veciach pre dospelých. Problém je ale v tom, že pred ňou to používali už mnohé komičky. A mnohé z nich boli vtipné. Ona nie. A to je celá pointa tohto všetkého, že Amy Schumer je vlastne iba zlá komička. Amy Schumer trpí nejakým zlým komplexom, ktorý jej vraví, že nikdy nemôže byť tak dobrá ako muži. Preto stále rozpráva tým istým štýlom, o tých istých veciach. O tom, o čom muži nerozprávajú, pretože nemusia. Amy Schumer prosto len otvára citlivé témy aby sa raz dostala na úroveň mužských stand-up komikov.

Ako vlastne funguje dobré stand-upové vystúpenie? Komik sa Vám snaží povedať vtip. Ale vtip je v tom, že nečakáte na koniec, na nejakú pointu. Ide o to, akou formou komik daný vtip prezentuje. A koniec koncov ani nemusíte čakať na pointu, pretože Vás komik rozosmeje prezentáciou samotnou. Avšak. Ak sledujete vystúpenie Amy Schumer, tak už na začiatku viete, že budete musieť čakať do konca. A ešte väčší problém je, že koniec nemá pointu, a že Vám ona sama musí povedať, v čom spočíval ten vtip. A ešte nezabudne dodať, aby ste sa smiali.

amy-schumer-zoom-b0ff2278-c313-40e5-9eed-1dc21892b73d
Zdroj: nyblueprint.com

Mnoho komikov, mužských komikov tvrdí, že ženy a stand-up k sebe prosto nejdú. Dovolím si nesúhlasiť. Na svete existujú aj komičky, ktoré sú naozaj zábavné. Ako napríklad Sarah Silverman. Ale bohužiaľ mi v tento moment viac dobrých komičiek nenapadá. Preto nám napíšte do komentárov, ktoré ženy ešte držia tento zábavný priemysel nad vodou!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -