Ako zabiť hodiny času v simulátore lovenia? | Hunting Simulator 2 RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

Hunting Simulator 2 RECENZIA

Hunting Simulator 2 RECENZIA – Sú to už 3 roky od vydania prvého loveckého simulátora s názvom Hunting Simulator. Čo sa týka recenzií, hra dopadla pomerne dobre. Vývojári zo štúdia Neopica sa rozhodli, že spravia aj druhú časť. Hunting Simulator 2 priniesol presne to, čo lovenie obnáša, a to dlhé hodiny nudy pred ulovením koristi.

Hunting Simulator 2
Zdroj: Leonard Priesol

Na začiatku hry si vyberiete pohlavie svojej postavy a šup do lovenia zvierat. Prvých 15 minút som strávil v tutoriáli, kde sa mi záhadná postava snažila vysvetliť základy hry. Ako prvé, čo mi padlo do oka, a čo musím pochváliť, je prekrásna grafika, ktorá beží na Unreal Engine 4. Hra mi bežala plynulo i na maximálnych detailoch.

Hunting Simulator 2 vyzerá naozaj úchvatne

Do postavy lovca som sa vžil celkom rýchlo. Mojou prvou úlohou bolo vystopovať srnku a uloviť ju. Obrovské prostredie, lesy, lietajúce motýle, rozkvitnuté kvety a dobrý audiovizuál len pridávali na atmosfére. Našťastie som na lov nezostal sám, a ako parťáka som dostal najlepšieho priateľa človeka.

Hunting Simulator 2
Zdroj: Leonard Priesol

Na pomoc dostanete štvornohého pomocníka

Srnku sa mi nakoniec podarilo uloviť a dopomohol mi k tomu môj lovecký bígel, ktorého som pomenoval Lázslo. Vášmu psovi môžete prikázať nájsť nejakú stopu a za odmenu ho pochváliť slovne alebo pohladením. Srnku som ulovil z loveckej veže, na ktorej autori asi zabudli spraviť animáciu lezenia po rebríku.

Srnku som z veže postrelil, no nejakým spôsobom prežila zásah do pľúc. Tak som poslal Lázsla vystopovať zranenú srnku podľa krvi na zemi. Nakoniec som ju našiel ležať v strede lesa, ale už bolo po srnke. Po zabití vám hra vypíše o zvierati základné informácie ako pohlavie, vek, región váhu. Korisť môžete predať za peniaze, alebo si ju vystaviť vo svojom dome.

Po tutoriáli som sa ocitol v mojom vlastnom loveckom dome. Tu si môžete pomocou laptopu položenom na stole kúpiť mnoho vecí potrebných na lov. Licencie na zvieratá, zbrane, pušky, brokovnice, útočné pušky, luky, optiky na zbrane alebo ďalekohľady, oblečenie tašky na viac miesta, či dokonca aj iného loveckého psa.

Okrem bígla máte na výber labradora a nemeckého krátkosrstého stavača. Samozrejme na toto všetko potrebujete mať peniaze z lovu, nič tu nie je zadarmo. Ďalej máte vo svojom dome takú menšiu wikipédiu, ktorá vám hovorí, ako správne hrať hru. A verte mi, že ak si ju neprečítate, skončíte s pokutou tak, ako ja.

Hunting Simulator 2
Zdroj: Leonard Priesol

Vo svojom dome máte aj strelnicu

Okrem laptopu tu nájdete aj strelnicu, kde otestujete svoje zručnosti v strieľaní. Ďalej sa vo svojej spálni môžete prezliecť a nastaviť čas dňa. Taktiež si tu môžete poskladať aj svoj vlastný loadout, ktorý pri love použijete. Prvýkrát som musel reštartovať kampaň, pretože som minul peniaze na nákup všetkých licencií. Nenapadlo mi, že si potrebujem nakúpiť aj riadnu zbraň alebo maskovací sprej.

Kampaň som teda reštartoval a tentokrát som si kúpil pár licencií, lovecký luk s brokovnicou a väčšiu tašku. Keď dom budete chcieť opustiť, hra sa vás opýta kam chcete vycestovať loviť. Na výber sú rozmanité prostredia od lesov v Českej republike, teplého piesočnatého Texasu, až po studené a upršané Colorado.

Hunting Simulator 2
Zdroj: Leonard Priesol

Na každé zviera platí iná zbraň, iný kaliber, iná licencia

Toto som sa bohužiaľ dozvedel neskoro. Po nakúpení licencií a zbraní som sa rozhodol vydať na môj prvý lov na ostro do Česka. Lázslovi som prikázal hľadať stopu. A tu som zistil, že lovenie môže byť veľká nuda. Po asi 30 minútach chodenia po stopách som sa potešil, že sa k niečomu blížim, no Lázslo stratil pach, a tak som neulovil nič.

Rozhodol som ho napriek tomu pochváliť a pokračovali sme v love. Lázslo niečo zacítil, a ja som nasledoval psíka ďalšiu pol hodinu, kým ma konečne doviedol ku kačkám. Povedal som si, že konečne niečo ulovím a dokázal som to. Po zastrelení kačice brokovnicou som dostal akurát tak mastnú pokutu, pretože som nepoužil správny kaliber.

Hunting Simulator 2
Zdroj: Leonard Priesol

Zvieratá sa objavujú podľa času dňa

Ďalšou vecou, čo sa mi páčila je, že každé zviera má svoj vlastný cyklus. Ráno nájdete zvieratá piť vodu z rieky, poobede ich nájdete prechádzať sa po lese, alebo ako ja, ich nenájdete vôbec. Rozhodol som sa zmeniť lokalitu, pretože som toho veľa v Česku okrem pokuty nenašiel. Tentokrát som sa vydal do Colorada.

Lázslo okamžite zacítil pach medveďa hnedého. Myslel som si, že to bude môj prvý skutočný úlovok, na koľko som vlastnil licenciu na lov medveďa a mal som aj správny kaliber v zbrani. Išiel som teda so psom 35 minút po stopách medveďa, úspešne sa mi ho podarilo nájsť a bol som maximálne spokojný.

Nabil som zbraň, namieril a počkal som na správnu chvíľku. Lázslo sa z nejakého dôvodu rozhodol, že začne štekať a medveď mi utiekol. Moje snaženie bolo vyšlo navnivoč a môj vlastný pes mi pokazil lov. Nevedel som, ako budem pokračovať, kedže sa mi nechcelo stráviť hľadaním ďalších 30 minút.

Hunting Simulator 2
Zdroj: Leonard Priesol

Realistický zážitok z lovenia

Hunting Simulator 2 ma pravdupovediac nenadchol. V hre samozrejme nechýbali ani bugy. Pes sa mi zasekol na mieste a nepočúval ma, keď som ho volal k sebe. Niektoré textúry na kameňoch mali nižšie rozlíšenie, čo kazilo celkový dojem z grafiky. Tento simulátor možno nie je stavaný pre mňa.

Ak ale milujete lov a dlhé hodiny prechádzania sa, určite vám hru odporúčam. Pre mňa bol Hunting Simulator 2 nudný, no skutočný lovec sa v ňom určite nájde. V hre si môžete nastaviť aj pohľad z tretej osoby, ak vám vyhovuje viac.

Hunting Simulator 2 RECENZIA – Zhrnutie

Po odohraní cez 10 hodín som zistil, že hra nebude pre mňa tým pravých orechovým. Grafika je síce úchvatná, ale na niektorých miestach zaostáva s textúrami. Občas sa objavia bugy a strávite dlho len stopovaním koristi. Hra obsahuje veľké množstvo zvierat na lov, čo je plus. Na každé si ale budete musieť pripraviť iný kaliber a poprípade dokúpiť licenciu.

Ak preferujete pomalý prístup a realistické zdĺhavé stopovanie zvierat, tak hru určite vyskúšajte. Predobjednať si ju na PC môžete už teraz, dátum vydania je 16.07.2020. Pre PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch si hru môžete kúpiť už teraz. Hunting Simulator 2 dostáva za mňa hodnotenie 4/10, no milovníci lovu sa v hre určite nájdu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -