Hviezda Priateľov cestuje v čase so zlodejmi. Sledujte trailer na nesmierne kreatívny fantasy seriál

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na seriál Time Bandits o cestovaní v čase

Streamovacia služba Apple TV+ prináša trailer na seriál Time Bandits, kreatívne vybudované fantasy, ktoré nebude úplne štandardným kúskom o cestovaní v čase. Medzi dinosaury či pirátov pridáva skupinu zlodejov aj vyššie bytosti. Jednoducho ide o ďalší poriadne šialený nápad z hlavy Taika Waititiho.

Seriál vychádza z pôvodného filmu z roku 1981, ktorý vytvoril Terry Gilliam. Síce zachováva špecifickú estetiku 80. rokov, no realizuje veľké množstvo zmien.

Príbeh sleduje 11-ročného chlapca Kevina (Kal-El Tuck), ktorý je obrovským fanúšikom histórie. Jeho život sa zásadne zmení, keď zistí, že sa v skrini v jeho izbe nachádza portál medzi viacerými časovými rovinami.

Lisa Kudrow a jej skupina zlodejov

Pri potulkách času hlavný hrdina stretáva aj bandu zlodejov, ktorých vedie Penelope. Zahrala si ju Lisa Kudrow, ktorú môžeme najlepšie poznať ako Phoebe z kultového sitcomu Priatelia. Ide o poriadnu skupinu vyvrheľov, ktorí sa obohatia v každom časovom období a nie je pre nich nič dostatočne veľké na to, aby to nedokázali ukradnúť (no dobre, možno sa nejaká výnimka nájde).

Všetci sa však budú musieť spojiť proti Čistému zlu, ktoré chce ukradnúť mapu k času. Túto postavu hrá Jemaine Clement, Waititiho častá kolegyňa, ktorá si opäť zabezpečila dôležitú rolu v tvorcovom projekte. Väčšinou si vo svojich príbehoch zahrá aj samotný režisér a nebude tomu inak ani v tomto prípade. Waititi stvárni Vyššiu bytosť, ktorá sa prevtelí napríklad do boha Poseidóna.

seriál time bandits lisa kudrow taika waititi
Zdroj: TMDB

Vydáme sa na bláznivú púť časom a priestorom

Okrem spomenutých hercov sa tu objavia Tadhg Murphy, Roger Jean Nsengiyumva, Rune Temte, Charlyne Yi, Rachel House, Kiera Thompson, James Dryden, Felicity Ward, Francesca Mills alebo Imaan Hadchiti.

Projekt nás teda zavedie na poriadnu jazdu, v ktorej uvidíme mayské pyramídy, Stonehenge, najbohatšieho muža histórie aj úplne cudzie fantazijné svety. Na túto púť sa budeme môcť vydať na streamovacej službe Apple TV+ už 24. júla. Vtedy uvedú prvé dve epizódy a následne budú vychádzať po dvoch každý týždeň. Celkovo dostaneme desať častí.

Ako sa vám páči trailer na seriál Time Bandits? Pripojíte sa na toto dobrodružstvo v čase a priestore? Pôjde podľa vás o správny zásah od Waititiho? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: variety.com; thewrap.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. to bude riadna srac.. ehm prepadak, stacilo precitat, ze to robil waikiki. A Phoebe nevedela hrat ani vtedy a podla ukazok z videa nevie ani teraz. Mali tam dat radsej Rachel

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -