Hviezda Stranger Things čelí drakovi vo veľkom fantasy, Netflix zozbieral mimoriadne herecké mená

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Damsel

Netflix nás počas tohto týždňa vďaka akcii s názvom Geeked Week zásobuje pútavými novinkami. Výnimkou nie je ani trailer na Damsel, ktorý sľubuje veľkolepý fantasy kúsok. Príbeh stojí na poriadnej dávke tajomstva na odhalenie a príbehom jednej hrdinky, ktorá sa snaží prežiť na opustenom mieste. Zahrá si ju Millie Bobby Brown, ktorá bude musieť uniknúť svojmu osudu, no hlavne drakovi.

Brown tu vystupuje ako mladá princezná Elodie, ktorá si myslí, že sa jej splnil sen. Princ Henry (Nick Robinson) z dohodnutého manželstva sa ukazuje ako ideálny partner. Až do momentu, kým ju neprinesie do svojho kráľovstva za naozaj zlovestnými účelmi. Rovnako ako celé rady dievčat pre ňou ju chcú s rodinou obetovať ako formu platby hrozivej príšere.

Žiadna krehká princezná

Striedajú sa nám tak zábery ako sa v temnej jaskyni dostáva do zdanlivo bezvýchodiskových situácií a intríg vo vnútri kráľovstva. Ich strojcom bude aj kráľovná Isabell, ktorú si zahrala Robin Wright známa zo seriálu House of Cards. Prsty v machináciách má aj lady Bayford, ktorú stvárňuj Angela Bassett (poznať ju môžeme z Black Panthera).

Ďalšími hereckými tvárami, ktoré tu uvidíme, budú Ray Winstone ako kráľ, Brooke Cartes ako princova mladšia sestra či Ricky Guillart ako sir Oded. Ďalšími v obsadení sú Saif MohsenShohreh AghdashlooElmano SanchoSam Sharma, Sonya Nisa či Erickson Santos Gomes. 

Damsel plagát
Zdroj: Yahoo

Prežitie, intrigy, ale hlavne drak

Zaujímavé mená nájdeme aj medzi tvorcami. Režisérom je Juan Carlos Fresnadillo, ktorý priniesol film 28 týždňov neskôr. O scenár sa postaral Dan Mazeau, od ktorého pochádzal Hnev Titanov či Rýchlo a zbesilo 10. Ten slúžil spolu s herečkou v hlavnej roli aj ako producent.

Kým teda čakáme, kedy túto mladú herečku uvidíme vo finálnej sérii Stranger Things či tretej Enole Holmes, môžeme byť svedkami jej napínavého stretu s drakom. Snímka príde na streamovaciu službu počas budúceho roka.

Ako sa vám páčil trailer na fantasy Damsel? Pozdáva sa vám Brown v roli princeznej, ktorá však nemá rozprávkový život, ale musí porážať draka? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: about.netflix.com; collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -