Hyundai predstavuje svoju dcérsku značku Ioniq. Čo od nej môžme čakať?

Nenechajte si ujsť

Nová značka od Hyundai – Ioniq sa bude zaoberať elektromobilmy

Ioniq prichádza ako ďalšia značka kórejského automobilového giganta Hyundai. Zaoberať sa bude výhradne plne elektrickými vozidlami. Už teraz sa dozvedáme o jednom, ktoré sme už mali možnosť vidieť ako koncept materskej automobilky Hyundai. Elektricky poháňaný automobil bude niesť oficiálny názov Ioniq 5.

Pripravené sú už prvé tri modely

Značka by mala oficiálne uzrieť svetlo sveta za necelý rok. Spolu s jej štartom sa začne aj výroba a predaj prvého modelu Ioniq 5, doteraz známy ako koncept 45 od Hyundai. Automobily značky Ioniq by mali priniesť ešte viac prepojenia s modernými zariadeniami. Čiže zrejme si budeme môcť mnoho vecí nastavovať pomocou mobilného telefónu alebo smart hodiniek.

Ioniq
Zdroj: motorauthority.com

Prvé auto Ioniq 5 by malo prísť už začiatkom roka 2021. Bolo však už predstavené minulý rok vo Frankfurte. Jedná sa o stredne veľké SUV.

Taktiež vieme o ďalších dvoch modeloch, ktoré určite prídu. Bude to Ioniq 6 a tretí názov zatiaľ nie je známy. Ioniq 6 opäť vychádza z konceptu, ktorý sme už mali vidieť. Ide konkrétne o Hyundai Prophecy. Do výroby by sa mal dostať až v roku 2022. Ešte neskôr sa môžeme tešiť na posledný potvrdený model, o ktorom zatiaľ vieme len to, že sa bude jednať o väčšie SUV.

Ioniq
Zdroj: autoexpress.co.uk

Hyundai bude stále predávať elektromobily

Hyundai prekvapivo bude stále ponúkať elektrické a hybridné automobily. Nič na tom nezmení príchod novej dcérskej značky. Dokonca aj Hyundai Ioniq, ktorý momentálne môžeme zakúpiť ako hybrid, plug-in hybrid, ale aj ako plne elektrické auto, zostane stále pod krídlami automobilky Hyundai.

Nebojte sa, tieto automobily nie sú jediné, ktorých sa v období niekoľko rokov od značky dočkáme. Postupne nám budú odhaľovať aj ďalšie modely. Očakávajú sa najmä menšie, mestské autá. Všetky elektromobily prídu aj s vlastnou EV platformou, ktorá bude niesť názov  E-GMP. Čo sa týka rýchlosti nabíjania alebo veľkosti batérie, tak na tieto informácie si budeme musieť ešte počkať.

Čo hovoríte na nový počin automobilky Hyundai? Myslíte si, že vytvorenie novej značky bude pre nich prínosom?

Zdroj: autoexpress.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -