Niekto ich miluje, iní ich nenávidia. Ľudia sa nevedia dohodnúť, či si títo herci zaslúžia svoju slávu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

4. Sandra Bullock

Sandra Bullock je tým, čím diváci chcú, aby bola. Je to Oscarom ocenená herečka z filmov ako sú Rasisti (2004) či Gravitácia (2013). A na druhej strane nemá problém s tým, aby si zahrala v romantickej komédii s Hughom Grantom (Láska s výstrahou) alebo v béčkovej akčnej komédii s názvom Miss Špeciálny agent (2000).

Jej kariéra je tak rozporuplná, že sa jej v roku 2010 poradilo získať Oscara za film Splnený sen (2009) a takisto aj Zlatú malinu za najhoršiu herečku vo filme Slečna zamilovaná (2009). Už len to svedčí o tom, že táto sympatická herečka neustále balansuje nad hranicou skvelej a priemernej herečky. Jedno sa jej však musí uznať. Ako jedna z mála si cenu pre najhoršiu herečku aj sama prevzala.

3. Samuel L. Jackson

Samuel L. Jackson hral v toľkých filmoch, že by bolo nemožné, aby bol každý z nich úspešný a kritikmi chválený. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí spojenie s kultovým režisérom Quentinom Tarantinom a jeho obsadenie čoby agenta Nicka Furyho do série MCU od Marvelu.

Samuel L. Jackson sa do povedomia divákov dostal hlavne vďaka čiernej Tarantinovej komédii Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994). Za jeho brilantný výkon získal nomináciu na Oscara. Opisovať kariéru tohto úspešného herca je skôr téma na celý článok, každopádne všetci vieme, že Jackson pravidelne hráva v tých najlepších, ale aj v tých najhorších filmoch z hollywoodskej produkcie.

2. Anne Hathaway

V roku 2013 získala Oscara za jej výkon v muzikáli Bedári (2012). O rok na to si zahrala v kultovom sci-fi filme Christophera Nolana Interstellar (2013). A o dva roky neskôr sa jej splnil sen, keď si zahrala s legendárnym Robertom De Nirom v komédii Stážista (2015). Odvtedy však jej kariéra upadá.

Jej ratingu určite nepomohol film Alica v Krajine za zrkadlom (2016), ktorého tvorcovia bez Tima Burtona nedokázali napodobniť miliardový úspech prvého dielu. Takisto neuspela ani ženská variácia na úspešnú trilógiu Dannyho 11 (2001 až 2007) s názvom Debbina 8 (2018). Z nejakého dôvodu sa Hathaway upísala ďalšej lúpežníckej komédii s názvom Podfukárky (2019), ktorá taktiež stroskotala.

V tom istom roku to ale Anne skúsila v životopisnej dráme Dark Waters (2019) po boku Marka Ruffala a to jej vyšlo. Lenže brakový muzikál Čarodejnice, ktorý sa natočil takisto v tom istom roku ju opäť vrátil do krutej reality. Naposledy si zahrala v mysterióznej dráme Eileen (2023). Tento film má na portáli CSFD hodnotenie len 54 %, takže zlým filmom v jej kariére ešte určite neodzvonilo.

1. Keanu Reeves

Keanu Reeves rozhodne patrí medzi najobľúbenejších hercov a takisto aj medzi najviac obdivované celebrity na svete. Jeho kariéra je plná skvelých filmoch, akými sú Nebezpečná rýchlosť (1994), Diablov advokát (1997) či ikonický Matrix (1999 až 2023).

V roku 2005 si zahral v komiksovom horore Constantine (2005), ktorý kritici aj diváci prijali veľmi kladne. Práve Constantine bol dlhé roky jeho jediným úspešným filmom. V roku 2014 sa však vo filmovom svete objavil ako John Wick (2014 až 2023). Bývalý nájomný vrah na dôchodku, ktorého do hry vrátila smrť psa, ktorý mu zostal po jeho nebohej manželke.

Autenticky akčný kúsok od režisérov Chada Stahelskiho a Davida Leitcha mal skvelý komerčný úspech. A preto sa hneď začal pripravovať druhý diel. Toto očakávané pokračovanie malo v kinách tržby nad 160 miliónov dolárov. A ešte viac úspešné boli ďalšie časti z tejto série, ktorú už dnes môžeme považovať za kultovú.

Treba si však uvedomiť to, že okrem série John Wick sa Reeves nemá čím pochváliť. Doba, kedy hrával v dramatických filmoch a zbieral nominácie či ocenenia je už dávno preč. Aj keď si občas zahrá v nejakom undergroundovom projekte, je to film, ktorý nevzbudzuje žiadny záujem či už u divákov alebo kritikov. Svedčí o tom aj fakt, že má Keanu 7 nominácii na Zlatú malinu, no ani jednu nomináciu na Oscara.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -