Ich obsadenie takmer zničilo tieto skvelé filmy a seriály! Týchto hercov sme v ich úlohách nechceli vidieť

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Filmy a seriály sú rôzne a podľa toho si tvorcovia vyberajú hercov, ktorých potrebujú obsadiť do rôznych úloh. Nie vždy sa to však podarí. A vždy si diváci spájajú postavu predovšetkým s hercom, ktorý túto postavu stvárnil. Preto ak je jeho či jej výkon nepresvedčivý, film to rapídne posúva dole. To isté samozrejme platí aj pri seriáloch. Dnes vám preto ukážeme obsadenie ktorých postáv, takmer zničilo tieto skvelé filmy a seriály!

1. Dakota Johnson ako Anastasia vo filme 50 odtieňov sivej

filmy a seriály
Zdroj: adme.media

Film 50 odtieňov sivej síce mal kasový úspech, no kritici ani diváci nadšení neboli. Najväčším problémom tejto erotickej drámy vraj bolo obsadenie. Divákom predovšetkým vadila Dakota Johnson. Údajne pre takúto rolu nebola dosť atraktívna a jej jedinou výhodou oproti Kim Basinger, ktorá hrala jej rivalku, bola jej mladosť. No zatieniť oscarovú herečku akou je Kim, to je veľmi ťažké.

2. Florence Pugh ako Amy vo filme Malé ženy

filmy a seriály
Zdroj: adme.media

Film Malé ženy sleduje dospievanie Amy, od jej puberty. Túto postavu si zahrali dve známe herečky. Tou prvou bola Florence Pugh (Black Widow). Tá si zahrala 12-ročnú Amy a diváci jej to absolútne neverili. A druhým dôvodom bolo to, že Emma Watson si zahrala 16-ročnú Amy. Pritom mnoho divákov tvrdilo, že Florence Pugh vyzerá staršie ako Emma Watson. V tomto prípade sa tvorcovia skrátka sekli a to hlavne čo sa týka vzhľadu herečiek.

3. Sophie Turner ako Sansa Stark a Emilia Clarke ako Daenerys Targaryen v seriáli Hra o tróny

filmy a seriály
Zdroj: adme.media

Niektorí diváci si nevedia v týchto úlohách predstaviť iné herečky. A iní zase tvorcom vyčítajú ich obsadenie. Mnoho kritikov totiž tvrdí, že Sophie Turner bola v úlohe dievčaťa s ťažkým osudom príliš nepresvedčivá. Na druhej strane tvrdia, že Daenerys absolútne nevyzerá ako zlá a ctižiadostivá matka drakov. Dokonca podľa mnohých fanúšikov série vyzerá Daenerys ešte nevinnejšie ako šikanovaná Sansa.

4. Kirsten Dunst ako Mary Jane v sérii Spider-Man

filmy a seriály
Zdroj: adme.media

Filmov so Spider-Manom je na svete veľmi veľa, no diváci najviac uznávajú pôvodnú trilógiu od režiséra Sama Raimiho. Ten do úlohy Mary Jane obsadil herečku Kirsten Dunst. Mnoho divákov si v tejto úlohe nedokáže predstaviť nikoho iného, na druhej strane… Mnoho divákov by si v tejto úlohe vedelo predstaviť oveľa krajšiu herečku. Taká Bryce Dallas Howard, ktorá sa stala rivalkou Mary Jane v tretej časti, sa im páčila oveľa viac.

5. Topher Grace ako Venom vo filme Spider-Man 3

Spider-Man 3
Zdroj: adme.media

Pri sérii Spider-Man ešte zostaneme. Asi najväčšie sklamanie pre fanúšikov pavúčieho muža bolo obsadenie herca Tophera Gracea do úlohy Eddieho Brocka a.k.a Venoma. Sám herec zo seriálu Tie roky sedemdesiate nebol spokojný ako s filmom, tak so svojím výkonom. Osvieženie tejto postave od Marvelu dodal až britský herec Tom Hardy a to vo filme Venom od Sony.

6. Emma Macke ako Jacqueline a Gal Gadot ako Linett vo filme Smrť na Níle

Smrť na Níle
Zdroj: adme.media

Pokračovanie kinohitu Vražda v Orient Exprese od režiséra Kennetha Branagha malo rozporuplné reakcie. Na jednej strane sa divákom spracovanie páčilo, no na druhej strane sa im nepáčilo hviezdne, no nepresné obsadenie. Emma Mackey a Gal Gadot si zahrali rivalky a aj keď je Emma zo seriálu Sex Education rozhodne príťažlivá, nie je podľa divákov tak zmyselná ako izraelská kráska. Taktiež im prekážalo, že Linett, ktorá je v mnohých ohľadoch zlá a zákerná, vyzerá tak nevinne a milo ako Gal Gadot.

Súhlasíte s tým, že obsadenie týchto hereckých hviezd, takmer zničilo tieto filmy a seriály? Koho by ste vedeli predstaviť na ich mieste?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -