Jason Momoa si Knucklesa nakoniec nezahrá, rolu v Ježko Sonic 2 dostal jeho nový kolega z DC

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Idris Elba bude ježura Knuckles v Ježko Sonic 2

Veľmi úspešným filmom minulého roka bola adaptácia videohry. Ježko Sonic (názov filmu ako aj hry) prekvapil humorom, ale aj dobrým príbehom, a tak fanúšikovia túžili po dvojke. Tvorcov a štúdio zase presvedčili zisky a tak sa môžeme tešiť na pokračovanie. V Ježko Sonic 2 okrem Sonica uvidíme aj inú postavu z hry známu ako Knuckles the Echidna, ktorému hlas prepožičia Idris Elba.

To, že sa môžeme tešiť na druhú časť, nám naznačila aj potitulková scéna v prvom filme. V nej sme totiž mohli vidieť, ako vďaka prsteňovému portálu prišilo do nášho sveta ďalšie známe zvieratko z hry. Bol to lišiak Tails, ktorého zvláštnou schopnosťou sú dva chvosty. S nimi dokáže lietať. Vyzeralo to tak, že Tails niekoho hľadá (asi Sonica), a je rád, že ho našiel, no dúfa, že nie je neskoro.

Jeff Fowler Ježko Sonic ďalšie postavy
Zdroj: gonintendo.com

Elba účasť na filme potvrdil cez sociálne siete

Vo filme tak uvidíme už tri rozprávajúce zvieratká z hry – Tailsa, Sonica a s určitosťou už aj Knucklesa. Postavy z hry dopĺňa aj Dr. Robotnik, ktorý je ale človekom. V prvom filme si ho zahral komik Jim Carrey, no vieme, že sa vráti ako záporák aj do pokračovania. Sonica bude opäť dabovať Ben Schwartz, zatiaľ čo jeho veľkým ostnatým konkurentom bude Idris Elba.

Pre fanúšikov to však bol šok, keď sa dozvedeli, že Knucklesa bude dabovať Elba. Od oznámenia druhého filmu sa totiž vždy vravelo o tom, že by ho mal dabovať momentálny Aquaman Jason Momoa. Nestalo sa tak, avšak osobne si myslím, že Idris Elba je dobrou voľbou, pretože hercove projekty sú vždy na úrovni aj jeho pričinením. Svoje pôsobenie vo filme oznámil týmto príspevkom:

V popise stojí „Klop, klop…“, pričom na fotke môžeme jasne vidieť Knucklesovu ruku s rukavicou, na ktorej sú pre neho typické ostne. Knucklesa spolu s Tailsom a Sonicom uvidíme aj po boku reálnych hercov z prvého filmu, ktorými budú James Marsden a Tika Sumpter (šerif Tom a jeho manželka). Nováčikmi v dvojke avšak budú Natasha Rothwell a Shemar Moore.

Idris Elba si vďaka tomu pridá na konto ďalšiu známu sériu

Elba je známy hlavne vďaka akčným filmom, no hral už aj v mnohých obľúbených filmových sériách. Herec bol súčasťou Marvel sveta v niekoľkých filmoch ako nórsky boh Heimdall, no ten je už v hlavnej časovej línii mŕtvy. Herec tak presedlal do konkurenčného DC, kde si v novom film The Suicide Squad: Samovražedná misia, ktorý práve kraľuje kinám, zahral anti-hrdinu Bloodsporta.

Idris Elba v MCU a DC
Zdroj: insider.com

Herec bol ale aj záporákom vo filme Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw, ktorý je spin-offom známej série o autách Rýchlo a zbesilo. Tiež si zahral vo filme Star Trek: Do neznáma, a tak si svoje pôsobenie rozšíril aj do sci-fi sveta. Ide o série, ktoré ľudia milujú a máloktorý herec sa môže pochváliť tým, že hral v toľkých. A to sa Idris Elba ukáže teraz aj vo filmovej adaptácii hry.

Herec má taktiež niekoľko skúseností aj s dabovaním, takže ani v tomto smere nie je nováčik. Mohli sme ho počuť v anglickom origináli rozprávok ako Zootropolis (policajný šéf Bogo) alebo Hľadá sa Dory (jeden z tuleňov). Nakoniec už asi len spomeniem jeho rolu vo filme Kniha džunglí, kde z neho bol tiger Šér Chán. Ako Knucklesa si ho vypočujeme v kinách už 8. apríla 2022.

Čo hovoríte na toto hlasové obsadenie Knucklesa? Myslíte si, že je Idris Elba dobrou voľbou? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: csfd.cz, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -