IKEA spája sily s ASUS ROG, aby nám spoločne priniesli cenovo dostupný herný nábytok

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

IKEA naskočila do sveta technológií už dávnejšie vďaka divízii inteligentných domov a aplikácii AR nábytku, ale teraz nás v spolupráci s ASUS ROG (Republic of Gamers) čaká skok do úplne inej kategórie – herný priemysel.

Švédska spoločnosť oznámila, že v kolaborácii s ASUS vytvoria cenovo dostupný herný nábytok a príslušenstvo, v ktorom nájdeme približne 30 produktov.

IKEA ASUS ROG
Zdroj: theaxo.com

IKEA a ASUS ROG sa púšťajú do nového projektu

Rozsah ponúknutého sortimentu sa bude odvíjať od IKEA Product Develompent Center, ktoré sídli v Šanghaji. Spoločnosť tiež uviedla, že ich dizajnéri už usporiadali niekoľko workshopov s dizajnérmi ROG, na ktorých nechýbali ani profesionálni hráči alebo milovníci hier, aby lepšie priblížili funkčné potreby pre domáci herný nábytok.

„Spoluprácou s ROG chce IKEA spojiť svoje vedomosti o zariaďovaní domácnosti s odbornými znalosťami ROG pri vytváraní výnimočných herných zážitkov,“ uviedla vo svojom vyhlásení IKEA.

IKEA ASUS ROG
Zdroj: guru3d.com

Kedy sa herného nábytku dočkáme?

IKEA uviedla, že navrhne a vyrobí cenovo dostupný herný nábytok, hoci neuviedla presne, ktoré produkty s ROG vytvoria. Zdá sa však pravdepodobné, že herné stoly a stoličky budú súčasťou nadchádzajúcej kolekcie.

No je potrebné poznamenať, že takáto spolupráca sa na tomto svete nevyskytuje premiérovo. Ešte nedávno totiž podobnú zmluvu uzavrela spoločnosť Logitech s Hermanom Millerom na výrobe hernej stoličky. Aj preto bude zaujímavé sledovať, aký postup si z estetického hľadiska zvolia.

IKEA uviedla, že hranie hier považujú za „krížovo demografické„, takže všetky jej nábytkové vzory môžu lepšie ladiť s našim dekorom ako iné herné stoličky alebo nábytok. Celá kolekcia herného nábytku dorazí na čínsky trh vo februári 2021 a v USA, ako aj dalších krajinách sveta, sa ukáže v priebehu októbra 2021.

Čo hovoríte na spoluprácu medzi spoločnosťami IKEA a ASUS ROG? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -