Ihneď s ňou musia Slováci späť do IKEI. Ak máte doma túto nabíjačku, prestaňte ju používať

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

IKEA nabíjačky sa prestanú predávať

Čas od času príde na technologický trh komponent či produkt, ktorého používanie môže viesť k úrazu používateľa. Mnohí si určite spomenú na prípady, keď vybuchovali telefóny. Teraz potenciálny úraz môžu spôsobiť nabíjačky k mobilným telefónom, konkrétne jeden model spoločnosti IKEA. Na tému poukázal ako prvý portál Žive.sk.

IKEA oznámila, že USB nabíjačka Åskstorm 40 W môže spôsobiť používateľom úraz elektrickým prúdom, pri ktorom hrozí aj nebezpečenstvo popálenia. Jedná sa o model v tmavosivej farbe. IKEA vyzýva svojich klientov, aby ich prestali používať a kontaktovali spoločnosť so žiadosťou o vrátenie peňazí.

Nabíjačku tohto typu môžete identifikovať podľa čísla modelu: ICPSW5-40-1. Číslo je možné nájsť na štítku, nachádzajúcom sa na zadnej strane USB nabíjačky (príklad môžete vidieť na obrázku vyššie).

Riziko úrazu spôsobuje napájací kábel, ktorý sa môže pri omotaní okolo nabíjačky či ohýbaní tam a späť po dlhšom čase zlomiť alebo poškodiť. Keďže je pre spoločnosť IKEA bezpečnosť prvoradá, sťahujú modely z predaja.

Nabíjačku môžete vrátiť do ktoréhokoľvek obchodného domu IKEA, kde vám spoločnosť vráti peniaze v plnej výške. Nepotrebujete ani doklad o kúpe (účtenku), stačí doniesť potenciálne nebezpečný model USB nabíjačky.

Ste majiteľmi tejto nabíjačky? Ak áno, neváhajte ju vrátiť pre vašu vlastnú bezpečnosť.

Zdroj: ikea.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -