IKEA predáva vlastné reproduktory rady ENEBY. Aký majú pomer cena/výkon?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už dávno nežijeme v dobe, kedy boli kvalitnými značkami reproduktorov iba JBL, Sony, Bose či Bang & Olufsen. Dnešní výrobcovia sa riadia heslom „veľa muziky za málo peňazí„, čo zákazníci doslova vyhľadávajú. Preto dnes môžeme siahnuť aj po značkách ako LAMAX, Niceboy alebo Gogen.

Samozrejme máme na mysli teritórium bezdrôtových bluetooth reproduktorov, ktoré dnes obývajú každú druhú domácnosť. Vedeli ste však, že kvalitné reproduktory nájdete aj u švédskeho predajcu IKEA? Tam si dokážete zariadiť celý byt a kvôli bluetooth reproduktorom ani nemusíte navštíviť elektro. Ich rada ENEBY sa postará o to, aby váš interiér prekvital dobrou muzikou – a nemusíte pri tom siahať hlboko do vačku.

IKEA reproduktory
Zdroj: jumpadevice.com

IKEA reproduktory rady ENEBY

Výrobca zatiaľ ponúka tri typy ENEBY reproduktorov, ktoré sú rozlíšené veľkosťou, výkonom, použitím a samozrejme cenou. Najväčší z nich prichádza s cenovkou 89,99€ a ponúka výkon zosilňovača 42 W. Nejde však o žiaden prenosný reproduktor, keďže tento pravdepodobne ostane u vás doma.

Práve preto si k nemu môžete oddelene dokúpiť držiak na stenu alebo stojan. Má naozaj jednoduchý dizajn a dostupný je v čiernej a bielej farbe. Rozmermi sa dokonca hodí do policového dielu KALLAX, takže môžete rozmýšľať nad rôznymi kombináciami. Každopádne, k tejto verzii budete potrebovať elektrickú zásuvku, keďže neponúka možnosť nabíjacej či výmennej batérie.

IKEA reproduktory
Zdroj: jumpadevice.com

Od toho tu je menší model s cenou 49,99€. Ten prichádza s výkonom zosilňovača 20 W a má možnosť doplnenia batérie, ktorá poskytuje 8 – 10 hodín hrania. Aj tá sa však predáva samostatne. Už v balení nájdete pribalenú úchytku, takže si ho môžete zavesiť – no dá sa samostatne dokúpiť aj držiak na stenu a stojan. V tomto prípade ide o zmenšenú verziu väčšieho modelu, takže je o niečo prenosnejší.

Málo muziky za málo peňazí

Tretia a zároveň posledná verzia stojí iba 19,99€, no táto cenovka je značne citeľná aj na kvalite. Výkon zosilňovača je 3 W a reproduktor nemá vstavanú batériu. Výrobca k nemu ponúka dobíjateľné batérie IKEA LADDA 900, ktoré pri hlasitosti 50% poskytnú 15 hodín prehrávania zvuku.

IKEA reproduktory
Zdroj: computerbild.de

Pokiaľ chcete hudbu počúvať neobmedzene dlho, reproduktor môžete pripojiť do portu USB. Nabíjačka USB je však tiež predávaná oddelene. Dizajnovo ide o prenosný kúsok, ktorý je malý a praktický. V balení k nemu nájdete aj korkový stojan, ktorý sa k nemu bohužiaľ vôbec nehodí. V tejto cenovej kategórii sa tak oveľa viac oplatí kúpiť napríklad reproduktor JBL GO alebo JBL GO 2. Jeho dvaja väčší bratia však určite stoja za skúšku.

Už ste sa stretli s reproduktormi od IKEA? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: ikea.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -