Ikonický hrdina Marvelu sa vráti v nečakanej podobe a dostane aj novú superschopnosť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Moon Knight sa vracia v sérii Fist of Khonshu

„Spln prichádza. Ako avatar a agent egyptského boha mesiaca, Khonshu, bývalý žoldnier Marc Spector je späť.“ Takto začína nové oznámenie, ktoré priniesol Marvel. Tým dávajú svojim verným fanúšikom najavo, že Moon Knight sa vracia s novou sériou, ktorá bude nazvaná Fist of Khonshu. Zároveň však upozorňujú, že stať sa päsťou boha prichádza s veľkou cenou.

Odkedy sa spoločnosť rozhodla predstaviť postavu na malej obrazovke vo vlastnom seriáli, rozvíjajú svoj nadprirodzený svet ešte viac aj na stránkach komiksov. Preto v posledných rokoch prišlo hneď niekoľko samostatných eventov, v ktorých sa postava nachádzala.

MOON KNIGHT: FIST OF KHONSHU
Zdroj: Marvel

Marc Spector znovu v spojení s Konshu

Jednou z príbehových liniek bola séria Blood Hunt. Tá šokovala čitateľov každým jedným zväzkom. Samotný Khonshu bol najprv skupinou záporákov známymi ako Black Spectre uväznený v Asgarde. Jeho nasledovníci Marc Spector, Jake Lockley a Stephen Grant (stále v jednej osobe, no rozštiepenej osobnosti) pokračovali v snahe nepriateľov zastaviť. Pri nej nás však Marvel naservíroval poriadny šok.

Skupina sa dostala do situácie, z ktorej nebol jasný únik. Grant si bol vedomý, že nebude môcť byť privedený zo sveta mŕtvych naspäť, ako to urobil mnohokrát predtým, kým nie je v spojení s Khonshu. Napriek tomu sa obetoval, aby zastavil vodcu skupiny menom Robert Plesko.

MOON KNIGHT: FIST OF KHONSHU
Zdroj: Marvel

Príde na spojenie s upírom?

Jeho smrť ešte viac podčiarkol one-shot Vengeance of the Moon Knight, kde oťaže postavy prebral niekto iný. So svojou násilnou povahou išlo o poriadne temné stvárnenie, ktoré nepotešilo fanúšikov. Marvel sa preto rozhodol pre očividný krok – v zošite Blood Hunt #4 tím, ktorý tvorili Tigra, Hunter’s Moon a Wrecker oslobodili Konshua z väzenia a mohlo prísť ku vzkrieseniu Marca.

Rolu v tejto udalosti zohrával aj lov na upírov, Marcovi sa teda možno dostalo aj niečo z ich krvi. Túto skutočnosť nám zatiaľ nechali nepotvrdenú a odhalí ju komiks Moon Knight: Fist of Khonshu #0, ktorý vydajú už 3. júla. Zvyšok plánujú vydať počas októbra a vracajú sa k nej známi tvorcovia E.M. Gist, Alessandro Cappuccio a Davide Paratore.

Čo hovoríte na aktuálne dianie s Moon Knightom v Marvel komiksoch? Ste radi, že sa postava opäť vráti vo svojej tradičnej podobe? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: Marvel; screenrant.com

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -