Marvel dal do vývoja nový MCU projekt. Prichádzajú Illuminati, medzi ktorých patria aj Iron Man a Professor X

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Filmové štúdio Marvel začalo vyvíjať nový MCU film alebo seriál, ktorý sa bude opierať o komiksovú predlohu skupiny superhrdinov známych ako Illuminati. Producentom nebude nikto iný, ako samotný Kevin Feige, a my by sme sa tak mali dočkať prepojenia dvoch svetov.

Ak nás informácie neklamú, nadchádzajúci projekt Illuminati spája klasický MCU do jedného celku s X-Menmi a šéf Marvelu chce byť taktiež súčasťou tejto novinky. Je možné, že sme sa konečne dočkali?

Illuminati Marvel MCU
Zdroj: theilluminerdi.com

Kto sú Illuminati a koľkých z nich sme už v MCU videli?

Síce môže byť pre niekoho z vás táto skupina úplne neznámou, ale vo filmoch sme predsa len už stretli niektorých z jej hlavných protagonistov. Tím sa pôvodne predstavil v komikse New Avengers #7 od Briana Michaela Bendisa z roku 2005 a ma veľmi zaujímavé zloženie. Nájdeme v ňom hrdinov ako Tony Stark, Namor, Reed Richards (Fantastická štvorka), Black Bolt (Inhumans), Doctor Strange a profesor Charles Xavier. Neskôr dostane pozvánku do tímu aj Black Panther a veľa iných.

Podľa komiksu sa táto skupina stretáva tajne už niekoľko rokov, aby vzájomne zachránili svet pred všetkými hrozbami. Spočiatku sa však odmietali stať fungujúcim superhrdinským tímom, ale nakoniec súhlasili so zdieľaním informácií a stretnutím sa vždy, keď si to vyžadujú okolnosti.

Illuminati MCU MARVEL
Zdroj: theilluminerdi.com

Dočkáme sa filmu, alebo to bude seriál?

Aj keď už je projekt údajne vo vývoji, podrobnosti sú samozrejme zahalené pod rúškom tajomstva. Bohužiaľ neexistuje stále žiadny náznak toho, či sa Illuminati predstavia na striebornom plátne. Fungovať by však podľa rozsahu obsadenia a príbehu mohli pokojne aj ako seriál.

Zaujímavosťou bude sledovať to, ako sa tvorcovia popasujú s jednou neľahkou úlohou. Predsa len, zakladateľom komiksových Illuminatov je náš obľúbený Tony Stark a vynechať ho z príbehu by nebolo správne. Znamená to teda, že sa dočkáme vzkriesenia, alebo nám ho Marvel ukáže len vo flashbackoch?

Nový MCU projekt s názvom Illuminati má veľký potenciál a diváka tak čaká oživenie dôležitých okamihov v histórii Marvel komiksov s úplne novým kontextom. Ako to celé dopadne sa dozvieme až postupom času.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Čo hovoríte na projekt Illuminati, ktorý si pre nás pripravuje Marvel? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: theilluminerdi.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -