„I’m not gonna kill ya! I’m just gonna hurt ya, really, really bad,”

Nenechajte si ujsť

Svet Batmana s Robertom Pattinsonom dostane vlastný seriál. Na čo sa spin-off zameria?

Film The Batman od Matta Reevesa Určite vám neunikli početné informácie o tom, že režisér Matt Reeves (Vojna o planétu opíc, Cloverfield: Monštrum) pripravuje sólový...

Režisér filmu Avengers: Endgame sa vyjadril na margo Wolverina v MCU. Kedy ho uvidíme?

Mutanti v Marvel Cinematic Universe už čoskoro? Príchod členov tímov X-Men a Fantastická štvorka do filmového sveta Marvel Cinematic Universe je témou, ktorá zužuje fanúšikov...

Táto herečka preberie štafetu Black Widow po Scarlett Johansson. Akú má budúcnosť v MCU?

Film Black Widow až v novembri Celosvetové uzatvorenie kín spôsobilo, že sme už viac ako rok nevideli nový film zo sveta Marvel Cinematic Universe. Slovenská...

Sezóna Formuly 1 odštartovala aj v hernom podaní od Codemasters | F1 2020 RECENZIA

F1 2020 RECENZIA F1 2020 RECENZIA - Vo vzduchu je cítiť spálená guma, vreskot motorov sa ozýva spoza cieľovej roviny a naši favoriti si idú...
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Konečne je to tu. V roku 2016 sa okrem epického filmu Batman v. Superman: Dawn of Justice dočkáme aj niečoho čo tu ešte nebolo. DC si pre nás naozaj pripravilo milé prekvapenie. Na Comic-Conu v San Diegu nám ukázali náhľad do nového filmu Suicide Squad. Síce nám trailer ukázali len v uzavretých priestoroch, ale časom unikol do sveta a môžete sa do neho z chuti pustiť. Nech sa páči.

Tak a teraz si povedzme niečo o samotnom Suicide Squad a jeho členoch. Trocha si rozoberieme čoho sa treba báť a čoho naopak nie a hlavne sa pozrieme na zaujímavosti, ktoré nás neminú. Suicide Squad je logicky samovražedná skupina. Spadá pod velenie organizácie  A.R.G.U.S., ktorej velí Amanda Wallerová. Tento tým je zložený z prevažne zločincov na veľmi nebezpečné misie. Organizácia A.R.G.U.S predsa vie čo robí. Nebude ohrozovať životy svojich členov, ale pošle zločincov, ktorým je jedno či zomrú počas misie, alebo na elektrickom kresle.

Herecké obsadenie do Suicude Squad bude taktiež veľmi zaujmavé. Pod réžiou Davida Ayera, sa možeme tešiť na herecké hviezdy ako je Will Smith, Margot Robie, Jared Leto, Cara Delevingne, Jai Courtney a iní.

No poďme si teraz pekne zhrnúť jednotlivé postavy a ich vlastnosti.

Ako prvá je samozrejme veliteľka organizácie A.R.G.U.S Amanda Wallerová (Viola Davis).  Toto je žena, s ktorou by som určite problém nechcel a hneď by som vycúval, alebo by som sa rovno odbachol. Predsa o tom tento film je. Nekompromisná žena, ktorá vždy dosiahne čo chce. A verte mi, naozaj nič ju nezastaví.

Ako ďalším na rade je Deadshot (Will Smith). Bývalí gothamský jazdec, ktorý je známi aj pod menom Floyd Lawton. Jeho najväčšou záľubou sú zbrane. Má ich totižto všade. Obrnení terminátor, o ktorom sa vraví, že nikdy neminie.

Ďalším členom Suicide Squadu je Boomerang (Jai Courtney). Známi svojimi vymoženosťami pretože jeho boomerangi sa nielen vracajú, ale veľmi radi aj vybuchujú a robia z nepriateľov fašírku. Jeho hračky sa dajú prirovnávať k vymoženostiam aké má samotný Batman.

Enchantress (Cara Delevingne) je ďalšia na zozname. Nevinne vyzerajúce mladé dievča sa dokáže v jednej sekunde zmeniť na mocnú čarodejnicu. Takže ruky preč páni.

Predstavíme si aj Harley Qiunn (Margot Robbie). Spočiatku bola psychiatričkou samotného Jokera. No to netrvalo dlho. Pravdepodobne jej bol taký sympatický, že sa zmenila na jeho vernú ctiteľku.  Teraz je to však len láska a bláznovstvo.

Ako predposledného tu máme Ricka Flagga (Joel Kinnaman). Začínal ako bojový pilot. Dlho mu to však nevydržalo. Podarilo sa mu uspieť aspoň v Suicide Squad a stal sa jeho lídrom. Dokonca sa pokúsil aj o atentát na Amanadu Wallerovú, no ten sa mu však nepodaril.

Dámy a Páni. Klinec dnešného programu nemôže byť nikto iný ako Joker. Tohto záporného hrdinu sme si už asi každý všimli vo filme Temný rytier. Jeho povahové vlastnosti sú nám teda veľmi dobré známe. Uvidíme ako si poradí Jared Leto s touto neľahkou úlohou, ale veríme, že ju zvládne.

Vo filme sa nám na krátku chvíli ukáže aj jeden veľmi známi DC hrdina. Možno tušíte o koho ide, ale nechcem prezrádzať. Nechajte sa prekvapiť.

Nemôžeme samozrejme zabudnúť ani na nejaké tie zaujímavosti.  Jednou z nich je práve tá, že úlohu Ricka Flagga mal stvárniť Tom Hardy. Ten však nakoniec odstúpil zo Suicide Squadu a na jeho miesto sa dostal niekto iný. Dalším faktom je, že prvý komiks o Suicide Squad vyšiel v roku 1959. Autormi boli Robert Kanigher a Ross Andru. Taktiež si môžeme všimnúť, že už v roku 1935 vyšiel film pod názvom Suicide Squad. Kto nevidel však nemusí trúchliť pretože to nemá z komiksom nič spoločné.

Takže už si len počkať na rok 2016, ktorý bude veľmi zaujímavý. Osobne sa veľmi teším a film si nenechám ujsť aj keby som mal sedieť na zemi. Takže dúfam, že sa všetci dožijeme a nespáchame samovraždu a nebudúci rok sa vidíme v kine.

 

 

.

 

Mohlo by sa ti páčiť

3 komentáre

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Na internet unikol celý trailer na hru Far Cry 6. Vráti sa aj Vaas z tretej časti?

Unikol trailer na Far Cry 6A to sme si mysleli, že celý kolotoč početných leakov z dielní vývojárskeho štúdia Ubisoft už skončil. Nuž, mýlili...

Ako by vyzerali postavy z Disney rozprávok v koži Marvel hrdinov? Výsledok stojí za to

Postavy z Disney rozprávok ako Avengeri Francúzsky digitálny umelec Samuel Cheve nám dal jasnú predstavu o tom, ako by vyzerali postavy z Disney rozprávok na...

Dátum vydania UFC 4 bol neočakávane odhalený. Ďalšia športová iterácia je za rohom

Pokračovanie tvrdého športu prichádza Hoci herné spracovanie UFC nepatrí ku každoročným ťahúňom spoločnosti EA ako napríklad FIFA, prípadne NHL, svoju fanúšikovskú základňu rozhodne má. Dôkazom...

Piata séria Sabriny od Netflixu by bola crossoverom s Riverdale a niesla by názov Witch War

Chilling Adventures of Sabrina končí štvrtou sériou Ako sme sa pred pár dňami dozvedeli, Netflix prerušil seriál Chilling Adventures of Sabrina a štvrtá séria bude...

Technický poradca pre Marvel vie, ako priviesť Fantastickú štvorku do MCU. Poslúži k tomu Wakanda?

Fantastická štvorka v MCU? Zatiaľ je pre nás záhadou a veľkou neznámou, ako by sa tento štvorčlenný tím mohol ukázať vo filmovom vesmíre Marvelu. Avšak...