Tieto ikonické momenty v scenári neboli! Herci pri nich skrátka improvizovali

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

V niektorých momentoch sú reakcie hercov vo filmoch čisto situačné. Napríklad niektorí spadnú od preťaženia, niektorí sa zase rozplačú, iní rozosmejú. Alebo sa môže stať situácia, v ktorej herec danou improvizáciou celú scénku vylepší. Diváci tak dostanú pamätný moment, ktorý však absolútne nebol plánovaný. Preto sme si dnes pre vás pripravili tie najlepšie improvizované scény vo filmoch a taktiež v seriáloch.

1. Ako vzniklo meme zo seriálu Dawson Creek?

improvizované scény
Zdroj: adme.media

Tento uplakaný pohľad herca James Van der Beeka určite patrí medzi najlepšie improvizované scény. Ide o scénku zo seriálu Dawson Creek, ktorý v našich končinách nie je príliš známy. Fakt, že šlo o improvizáciu, potvrdil sám kanadský herec: „Nebolo to plánované. So svojou postavou som sa stotožnil a nejak som vedel, že to tam sedí, tak som to urobil. Skrátka to bolo precítené. Fakt, že si z toho teraz robia srandu, je pre mňa taktiež zábavný.“

2. Ross si sám vymyslel svoju ikonickú vetu z Priateľov

improvizované scény
Zdroj: adme.media

Vynaliezavosť hercov je skutočne impozantná. Napríklad keď si David Schwimmer a.k.a. Ross z Priateľov čítal scenár k finálovej epizóde 3. série, omylom si zamenil mená Rachel a Emily. Scenáristom sa to natoľko páčilo, že celú epizódu prestavali podľa tohto momentu. Z toho potom vznikla ikonická scénka obradu, v ktorom Ross povie nie beriem si ťa Emily, ale beriem si ťa Rachel.

3. Steve Carell skutočne pobozkal svojho kolegu

improvizované scény
Zdroj: adme.media

V tomto kultovom sitkome hrá Steve Carell nevyspytateľného šéfa Michaela Scotta. Ten má na všetko svoj bláznivý názor a svojím spôsobom, aj keď nechtiac, urazil svojho podriadeného. A to tým, že sa vysmieval z jeho homosexuality. Napokon diváci videli scénku, v ktorej chcel Michael dokázať, že proti homosexuálom nič nemá. Nikto zo štábu však nečakal to, čo sa stalo. Carellovi totiž napadlo, že svojho hereckého kolegu pobozká a aj to urobil. Napokon túto scénku nevystrihli, pretože sa všetci zhodli na tom, že Michael by to naozaj urobil, aj keď to nemal v scenári.

4. Steve Carell si skutočne nechal depilovať hrudník vo filme 40 rokov panic

Steve Carell
Zdroj: adme.media

Pri obľúbenom hercovi ešte chvíľu zostaneme. Okrem toho, že si zahral v seriáli The Office, preslávil sa aj vďaka komédii 40 rokov panic režiséra a producenta Judda Apatowa. Známa je hlavne scénka, v ktorej sa Carellova postava necháva depilovať. Ak ste si mysleli, že to neboli chlpy známeho herca, mýlili ste sa. V skutočnosti sa naozaj Carell nechal depilovať a všetky nadávky, ktoré vyšli z jeho úst, boli taktiež čistou improvizáciou.

5. Na zlé správy od Lily nebol Marshall zo seriálu Ako som spoznal vašu mamu pripravený

Ako som spoznal vašu mamu
Zdroj: adme.media

Medzi najsmutnejšie scény z celého seriálu patrí určite aj tá, v ktorej Lily oznámi svojmu manželovi Marshallovi, že jeho otec dostal infarkt a zomrel. Scenáristi sa dohodli s herečkou Alyson Hannigan, že na tejto scéne budú pracovať bez toho, aby o tom vedel jej herecký kolega Jason Segel (Marshall). Jeho reakcia, v ktorej povie: „Na toto nie som pripravený…“ bola tak čisto autentická.

6. Eleven zažíva ťažké zrútenie pri istej scéne zo seriálu Stranger Things

Stranger Things
Zdroj: adme.media

Niekoľkotýždňové nakrúcanie 3. série seriálu Stranger Things, si vybralo svoju daň na mladej herečke Millie Bobby Brown. Tá totiž počas nakrúcania jednej scény padla s plačom do náručia svojho hereckého kolegu Finna Wolfharda. Ten sa najprv zmätene pozrel na štáb, nakoniec to však dohral. Celá scéna bola tak autentická, že ju tvorcovia nakoniec ponechali vo finálnej verzii.

7. Panika Camerona a Mitchella v seriáli Moderna rodina

Moderná rodina
Zdroj: adme.media

Improvizované scény sú hlavne v sitkomoch veľmi dôležité. Vedeli to aj tvorcovia kultového sitkomu Moderná rodina. Ukázalo sa to pri scénke, v ktorej Mitchell a Cameron akože nechali svoje dieťa v zamknutom aute. Obaja herci predviedli skutočne smiešne kreácie, keď sa snažili všemožnými spôsobmi dostať do auta. Už len za túto scénku si herci Eric Stonestreet a Jesse Tyler Ferguson zaslúžia rešpekt.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -