Vieme, kedy sa začne natáčať Indiana Jones 5! Čo si pre nás režisér Steven Spielberg prichystá tentokrát?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Odkedy Disney v roku 2012 odkúpilo štúdio Lucasfilm bola samozrejme hlavnou prioritou sága Star Wars a jej všetky možné pokračovanie, prequely a spin-offy. Popri tom všetkom však pomaly v tichu rástol vcelku rozdielny projekt, ktorý však nie je o nič menej známy. Nové dobrodružstvo Dr. Henryho Jonesa Jr. sa v posledných rokoch rysovalo do dnešnej sľubnej podoby. Režisér Steven Spielberg, ktorý stvoril predchádzajúce 4 diely, ešte v roku 2016 podpísal zmluvu o réžii nadchádzajúcej piatej časti. V hlavnej úlohe sa opäť ukáže legendárny Harrison Ford, pričom autorom samotnej adventúry bude scenárista David Koepp.

Zdroj: projectcasting.com

Nové informácie ohľadom nového pokračovania sa na nás ani zďaleka nevalia. To je samozrejme zavinené Spielbergovým vyťaženým programom. Legendárny filmár bol v poslednej dobe zaneprázdnený Oscarovým nominantom The Post: Aféra v Pentagone a tohtoročnou adaptáciou sci-fi novely Ready Player One. Ako sa však pomaly blížime k premiére filmu Indiana Jones 5 (2020), Spielberg a Ford sa už onedlho budú musieť opäť stretnúť v práci. A ako sa ukazuje, kamery budú zapnuté už omnoho skôr, ako sme čakali!

Skorý začiatok produkcie

V nedávnej správe, ktorá informovala o širokom castingu postáv pre Spielbergov plánovaný West Side Story remake nám portál THR odhalil zaujímavú informáciu. Režisér podľa všetkého dúfa, že produkcia filmu Indiana Jones 5 sa začne ešte v roku 2019. To by mu dalo dostatok času na kompletizáciu počinu pred jeho vydaním v júli roku 2020, čo znamená, že štúdio Disney už projekt viac odkladať nemusí. Predtým bola totižto premiéra filmu plánovaná na júl 2019. Onedlho však bola posunutá o celý rok kvôli problémom s časom a jeho nedostatkom.

indiana jones 5 harrison ford
Zdroj: youtube.com

Popravde je najlepšie, nech Spielberg začne s produkciou čo najskôr. Harrison Ford bude mať budúci rok už 77 rokov, čo vyvolalo otázky ohľadom toho, ako bude postarší Indy Jones vyzerať. Samozrejme, herec ešte ani zďaleka nepatrí do starého šrotu, čo dokázal v nedávnych filmoch Star Wars: Sila sa prebúdza či Blade Runner 2049. V týchto príbehoch však v skutočnosti figuroval len ako podporný hráč. Bude teda zaujímavé sledovať, ako sa projekt vyvinie a či sa režisér rozhodne do príbehu zakomponovať mladšiu hviezdu, ktorá bude mať na starosti fyzicky náročnejšie kúsky. Samozrejme, 55-ročný Tom Cruise aj naďalej beží po mostoch a skáče na helikoptéry. Možno je teda naozaj pravda, že pre týchto šialencov je vek len číslo.

Podľa všetkých správ chce Spielberg dokončiť Indiana Jonesa 5 ako prvého predtým, než sa pustí do ďalších projektov. Na verejnosť tak bude postupne presakovať čoraz viac informácií, z čoho sa môžeme tešiť. Čo bude náplňou Indyho nového dobrodružstva tak ukáže len čas. Premiéru si, samozrejme, pozrieme až v júli roku 2020.

ZDROJthr

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -