Kormidlo filmu Indiana Jones 5 zíva prázdnotou a štúdio Disney hľadá nového režiséra

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Z pripravovaného filmu Indiana Jones 5 odstúpil režisér Steven Spielberg, čím sa naše nekonečné čakanie opäť predĺži. Ako keby sme si už na takéto niečo nezvykli. Miestami si začínam klásť otázku, či sa vôbec film ešte niekedy plánuje ukázať.

Štúdio Disney sa po novom musí vysporiadať s absenciou režiséra, ktorého by však mohol nahradiť talentovaný James Mangold. Ako predstava to znie určite zaujímavo, a či sa takéto niečo stane realitou zistíme podľa všetkého už v blízkej budúcnosti.

Posledný film z tejto dobrodružnej série sme mali možnosť vidieť v roku 2008 a posledných 12 rokov sa stále diskutuje o novom pokračovaní. V ňom by samozrejme nemal chýbať ani herec Harrison Ford,  ktorý má za sebou už úctyhodných 77 rokov života. Aj preto pevne veríme, že nás herec neopustí ešte predtým, ako sa výrobný tím odhodlá posunúť k samotnému natáčaniu.

Zdroj: projectcasting.com

Dočká sa film Indiana Jones 5 ešte niekedy svojej premiéry?

Výroba sa mala oficiálne začať ešte tento rok v lete, ale to už samozrejme neplatí. Film Indiana Jones 5  mal pôvodne zavítať do kín ešte v roku 2019, ale neskôr ho štúdio Disney posunulo na 10. júla 2020. Aby tých odkladov nebolo málo, ani tohtoročný dátum vydania už nie je aktuálny a nás čaká pravdepodobne ďalší rok čakania.

Scenár pôvodne napísal David Koepp, ktorého výtvor neskôr prezval scenárista Jonathan Kasdan. Pre druhého menovaného to bude ešte len štvrtý film, ktorý sa zaradí na zoznam jeho diel. Za jeho najznámejšie dielo sa dá považovať film Solo: A Star Wars Story z roku 2018.

Nahradí Stevena Spielberga mladší režisér James Mangold?

Po nečakanom rozhodnutí režisérskej legendy sme už stihli zistiť, že sa Spielberg rozhodol odovzdať štafetu niekomu mladšiemu. O režisérske kreslo sa vraj uchádza James Mangold, ktorý nám už v minulosti zrežíroval niekoľko kvalitných snímok, akým bol napríklad nezabudnuteľný Logan alebo minuloročná životopisná dráma Le Mans ’66.

indiana jones 5 natáčanie
Zdroj: linkedin.com

Ak sa pýtate na skutočný dôvod odchodu Spielberga, táto informácia sa na verejnosť zatiaľ nedostala. Ale ak sa nad tým logicky zamyslíme, príčinou bude pravdepodobne nadchádzajúci film West Side Story, ktorému sa bude Spielberg venovať počas celého leta. Novú filmovú adaptáciu kultového muzikálu treba doladiť do posledného detailu a premiéry by sme sa mali dočkať už 12. decembra 2020.

Kto sa nakoniec objaví v pozícii režiséra vo filme Indiana Jones 5 je zatiaľ otázne, čo fanúšikov určite neteší. Zmeniť by to mal práve James Mangold, ale na oficiálne potvrdenie si ešte chvíľu počkáme. Ikonická akčná franšíza trvajúca dlhých 39 rokov si určite zaslúži ešte posledné pokračovanie, ktoré by tak ukončilo legendárnu púť Dr. Indiana Jonesa.

Indiana Jones 5 je na zozname pripravovaných filmov už niekoľko rokov a film spasí už len príchod nového režiséra. Bude ním nakoniec James Mangold? Vaše názory na túto tému nám nezabudnite napísať do komentárov. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -