India natočila vlastnú Dunu. Svojou šialenosťou prekonáva aj Mad Maxa, sledujte ukážku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na indické sci-fi Kalki 2898 AD

Krajina známa Bollywoodom začala v posledných rokoch vrážať nemalé financie do svojich filmov. Po veľkolepej akcii RRR prichádza ich druhý najdrahší film v histórii, ktorý vyzerá ako odpoveď na známe a veľké hollywoodske tituly. Sledujte odviazaný a nekompromisný trailer na indické sci-fi Kalki 2898 AD, ktoré nevynechá ani prvky mytológie.

Internet už po zverejnení prvých záberov začal film popisovať ako indickú verziu Duny či Mad Maxa. V tomto mixe však dokážeme ľahko nájsť napríklad aj Star Wars (dokonca sa vyskytli aj prirovnania k Rebel Moon, dokonca komentujúci tvrdia, že toto bude lepšie) či sa našli aj reakcie odkazujúce na 300.

Odpoveď na Dunu, Mad Maxa aj Star Wars

Film nás zavedie do dystopickej budúcnosti, kde prežíva jedno z posledných miest Kási. Vládne mu skupina vyvolených, ktorá si nad ním vytvorila idylickú, vznášajúcu sa plošinu známu ako Komplex. Utláčaný bežný ľud, ktorý musí každý deň bojovať o svoje prežitie však teraz dostáva novú nádej. Prichádza záhadný hrdina Kalki.

Kalki, ktorého si zahrala indická megahviezda Prabhas, je v skutočnosti stelesnením hinduistického boha Višnu. Snímka tak ponúkne aj neustále sa prepletanie s mytológiou a náboženstvom a dej siahne aj hlboko do minulosti, až po udalosti eposu Mahábháratá, ktorý sa odohráva 3102 rokov pred naším letopočtom.

Dystopickú budúcnosť zachraňuje mytologický hrdina

Ukážka poskytuje jedinečné a skvele prepracované vizuály, pri ktorých je vidieť, že režisér Nag Ashwin naozaj na produkcii nešetril. V prepočte stála jeho štvorročná výroba približne 66,5 milióna eur.

scifi
Zdroj: TMDB

Divákom poskytuje dve stránky sci-fi sveta, jednu drsnú a jednu silne technologicky prepracovanú. Ich stret nemôže dopadnúť inak ako veľkolepými jazdami a napínavými súbojmi s nápaditou kamerou.

Vo filme si okrem Prabhasa zahrali Amitabh BachchanDeepika PadukoneKamal Hassan, či Disha Patani. Celosvetové uvedenie snímky je naplánované na 27. júna.

Ako sa vám páči trailer na indické mytologické sci-fi Kalki 2898 AD? Spoznali ste v ňom inšpiráciu aj inými hollywoodskymi snímkami? Ako sa vám páčia vizuály a nápady tejto z reťaze odtrhnutej snímky? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: firstshowing.net; Vajayanthi Network

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -