Infinity War: Tajný príbeh Hulka, ktorý začal filmom Thor: Ragnarok a vyrieši sa v Avengers 4!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Fanúšikovia Marvelu ostali zmätení, keď Hulk vo filme Avengers: Infinity War odmietol bojovať. Nemusíte sa však báť, aj toto vysvetlí očakávaný Avengers 4. Ako sa totižto ukazuje, sme v strede veľkého Hulkovho príbehu, ktorý sa tiahne naprieč poslednými filmami! O čo presne ide?

Uvidíme ešte Hulka v sólovke?
Zdroj: wallpapercave.com

Príbeh Hulka

Veľká otázka je, prečo Hulk nechal Bannera v najväčšej bitke jeho života osamote. Šlo totižto o perfektnú situáciu, kedy mohol tento veľký zelený chlapík niečo rozbiť. Režiséri dokonca vyvrátili teórie o tom, že Hulk sa bál Thanosa po tom, čo ho porazil. Pravda je totižto niekde inde:

„Čo z neho robí unikátnu postavu je fakt, že je hosťovským telom, o ktoré sa bijú dve rozdielne osobnosti, ktoré sa navzájom nenávidia. A obaja chcú kontrolu nad telom. Tak sme sa začali zaujímať nad smerom, ktorým Bannera vydáme. Ako vieme, ten často využíva Hulka na riešenie krízových situácií, čo ak by už však Hulk viac nemal záujem o riešenie týchto situácií? Tento vzťah sa tým stáva stále menej funkčný… V skratke ide o to, že už ho viac nebaví slúžiť Bannerovi.“

Aký problém mal Hulk vo filme Avengers: Infinity War?
Zdroj: movieweb.com

Bruce Banner (Mark Ruffalo) sa doteraz plnohodnotne objavil v štyroch MCU filmoch, postavu však vlastní spoločnosť Universal Studios, ktorá podľa herca „nevie dobre spolupracovať s Marvelom.“ Bez možnosti spraviť ďalší samostatný film Hulka sa Kevin Feige rozhodol, že mu dajú príbeh, ktorý sa potiahne naprieč viacerými filmami. Ruffalo to vysvetlil takto:

„Pred týmto celým si ma zavolal Kevin a opýtal sa ‚Ak by sme spravili samostatný Hulk film, o čom by bol?‘, ja som povedal ‚mal by byť o tomto, tomto, tomto a tomto, a skončí takto.‘ On na to odpovedal: ‚Páči sa mi to! Spravme to v ďalších troch filmoch, so začiatkom v Thor 3, a potom v Avengers 3 a 4‘ Tak sme teda začali tento príbeh.“

Zdroj: filmweb.no

Vyvrcholenie v Avengers 4

Film Avengers 4 si teda opäť pripisuje body ku svojej dôležitosti. Zdanlivo sa v ňom vyriešia absolútne všetky momentálne príbehy a problémy MCU, vrátane Hulkovho trojdielneho príbehu. Je viacero teórií o tom, ako skončí dej Brucea Bannera. Veľa ľudí vraví, že geniálny vedec a veľký zelený chlapík sa udobria pri finálnom boji pred konečnou sebaobetou. To by v kontexte Infinity War dávalo zmysel. Taktiež by sa tieto dve osobnosti mohli úplne oddeliť, ako naznačil Ruffalo pri rozhovore k Ragnaroku:

„Tu to začína… začíname budovať separáciu medzi Hulkom a Bannerom. Teraz môže byť Hulk samostatná postava, a Banner môže začať byť človekom, ktorý sa nemusí báť svojho nadšenia.“

Brucer Banner
Zdroj: savagemcu.blogspot.sk

Posledná teória vraví o úplne inej možnosti. Ľudia totižto často špekulujú o tom, že v Avengers 4 uvidíme prepojenie Hulka a Bannera v jednej osobnosti, ktorá má prezývku „Profesor Hulk“. Ako je totižto vidieť na uniknutom koncept-arte z nadchádzajúceho filmu, Hulk bude oblečený v civilizovanejšom oblečení. To by podľa mňa bol skvelý koniec jeho príbehu, ktorý bol odjakživa o konflikte medzi Hulkom a Bannerom.

Uniknutý concept-art z filmu Avengers 4
Zdroj: fortressofsolitude.co.za

Čo na to vravíte vy? Všimli ste si Hulkov jednoznačný trojdielny príbeh, ktorý začal vo filme Thor: Ragnarok, pokračoval v Infinity War a skončí v Avengers 4? Ako si myslíte, že to nakoniec dopadne?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Je to blbosť, z hulka spravili hlupaka a poslednu dobu stále prehráva v bytkach jak z Iron menom tak z thorom až po thanosovy, takeho hulka ja nepoznám , každý v Avengers dostáva novu a silnejšiu moc, ale Hulk je stále stejnaky tým pádom je slabši od ostatných, a to sa mi nepáči.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -