TOP 5 dôvodov, prečo si pozrieť Inside od komika a speváka menom Bo Burnham

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Bo Burnham a jeho projekt Inside

Na Slovensku máme ďalší lockdown a opäť sme sa museli stiahnuť do svojich príbytkov. Našťastie ale máme mobily, počítače, herné konzoly a internet, takže sa nudiť určite nebudeme. Aké je to žiť počas pandémie vo svete internetu? Túto otázku zodpovedá komik a spevák Bo Burnham vo svojom projekte Inside.

Bo Burnham začal svoju kariéru na YouTube v roku 2006. Tridsaťjedenročný umelec a zabávač sa počas rokov prebojoval medzi najznámejšie osobnosti komédie. Od roku 2008 sa naplno venuje aj hudbe. Je známy svojimi špeciálmi, pri ktorých prednáša stand-up a do toho spieva pred živým publikom. To mu ale pandémia nedovolila, a tak v prvej polovici tohto roku vydal ešte špeciálnejší špeciál s názvom Inside. Tento projekt a aj jeho minulé vystúpenia nájdete na Netflixe.

Čím je ale špeciál Inside výnimočný a prečo by ste si ho mali zaručene pozrieť? Sľubovaných päť dôvodov nájdete nižšie v článku:

1. Koncept

INSIDE Bo Burnham
Zdroj: wallpapercave.com

Najzaujímavejším aspektom celého projektu je pravdepodobne to, že Bo Burnham ho zrežíroval, natočil, napísal, zostrihal a aj si v ňom zahral ako jediná postava. Ponúka hodinu a pol plnú hudby a vtipov, no sledujeme aj zákulisie celej tvorby, prípravy a autor sa neštíti s nami podeliť aj o svoje pocity. Snímka nám priniesla samotný projekt zároveň s celým procesom a ponúka tak úplne nový koncept.

2. Hudba

INSIDE Bo Burnham
Zdroj: wallpapercave.com

Ako som už spomínala, Bo Burnham sa okrem komédie venuje aj hudbe. Jeho piesne majú však rovnaký sarkastický a humorný tón, ako jeho vystúpenia. Nesú sa v chytľavých rytmoch a doplnil ich umelým smiechom, ktorý iba zvýrazňuje samotu, ktorú umelci pociťujú, keď počas pandémie nemôžu vystupovať. Medzi najznámejšie piesne z projektu patria napríklad Bezos I, Look Who’s Inside Again, Shit, Welcome to the Internet a All Eyes On Me. Mnohé z nich sa stali aj populárnymi zvukmi používanými v aplikácii TikTok.

3. Humor

INSIDE Bo Burnham
Zdroj: hard-drive.net

Bo Burnham si servítku pred ústa nekladie. Nebojí sa zahrávať ani s čiernym humorom či kontroverznými témami. Ak aj adresuje vážnu tému, vie ju podať s ľahkosťou a jemne zahaleným sarkazmom. Na rozdiel od iných komikov sa nesnaží byť stále politicky korektný, no údery vtipov rozdáva na všetky strany vyvážene. Humor v jeho pesničkách je o to výstižnejší a trefnejší. Okrem toho vložil do špeciálu aj krátke scénky vtipne ukazujúce modernú internetovú dobu. Smiech máte jednoducho zaručený (ak sa nebojíte irónie a sarkastického pohľadu na citlivejšie témy).

4. Relevantnosť

INSIDE Bo Burnham
Zdroj: nytimes.com

Všetci prežívame pandémiu spoločne a pociťujeme jej následky. Vidíme nielen stúpajúce čísla a nové mutácie, no aj to, aký vplyv má táto situácia na psychické zdravie ľudí. Jedná sa o naozaj temné obdobie, ktoré akoby ani nemalo konca, a čoraz viac ľudí upadá do apatie, vyhorenia, úzkostí a depresií. Tejto stránke sa Bo Burnham vo svojom projekte Inside venuje najviac. Podáva ju s ľahkosťou a ostrým humorom, no divák si medzi riadkami prečíta o niečo viac. Upozorňujem vás ale, niektoré vtipy vás môžu zasiahnuť až príliš blízko svojou relevantnosťou.

5. Odkaz

INSIDE Bo Burnham
Zdroj: vanityfair.com

Počas celého projektu vidíme autora, ako začína s odhodlaním, ako sa jeho filmovanie naťahuje a ako sa s ním trápi. Premýšľa nad tým, že sa vzdá, alebo že ho nikdy nevydá. V jednej scéne dokonca dovŕši tridsať rokov – čas, kedy čakal, že projekt aj pandémia už bude za ním. Myslím, že každý umelec či tvorca akéhokoľvek obsahu, či už online alebo naživo, sa vie vžiť do situácií vyobrazených v projekte. Inside ponúka skvelý pohľad do hĺbky duší interpretov, ktorí sa už mesiace nestretli so živým publikom.

Oslovil vás projekt Inside od autora menom Bo Burnham? Vaše názory a dojmy nám zanechajte v komentároch.

Zdroj: netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -