Inside Xbox: Všetky nové trailery a gameplay videá na herné novinky, ktoré boli odhalené

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Online konferencia Inside Xbox

Microsoft a Xbox nám prostredníctvom online konferencie Inside Xbox predstavili množstvo herných noviniek, ktoré si zahráme na nadchádzajúcej generácii Xbox Series X. Odhalili nám viac ako desať nových trailerov a gameplay záberov na nové tituly, pričom niektoré z nich vyzerajú naozaj famózne. Medzi tie najzaujímavejšie patria napríklad Assassin’s Creed: Valhalla, Dirt 5 alebo hororové novinky Scorn a The Medium.

Poďme si teda zhrnúť všetky novinky, ktoré nám boli na konferencii Inside Xbox odhalené. Jedná sa predovšetkým o tituly od blízkych partnerov Xboxu, ktorí sa veľmi tešia na spoluprácu a vývoj pre konzolu Xbox Series X. Hry vyzerajú nádherne a naozaj si máme z čoho vyberať.

Bright Memory: Infinite (Smart Delivery)

Prvou odhalenou novinkou je titul Bright Memory: Infinite od štúdia FYQD Studio. Jedná sa o fast-paced kombináciu strieľačky z prvej osoby, ktorá kombinuje FPS mechaniku s akčným žánrom. Okrem strelnej zbrane budeme vybavení mečom, rôznymi schopnosťami, a dokonca z pohľadu prvej osoby nasadneme aj do auta.

Hra sa na prvý pohľad dá popísať ako kombinácia Call of Duty, Cyberpunk 2077 a Sekiro: Shadows Die Twice. Z každého elementu si totiž niečo prepožičia. Príbeh je zasadený do futuristickej metropoly v roku 2036.

Dirt 5 (Xbox Series X)

Vôbec prvého odhalenia sa dočkalo aj pokračovanie závodnej série DiRT. Ako je tomu už zvykom, opäť so svojimi kamarátmi nasadneme do tých najsilnejších off-road mašín a vydáme sa na cestu okolo sveta.

Scorn (Xbox Game Pass)

Náš Xbox Game Pass obohatí aj veľmi zaujímavo vyzerajúca hororová hra Scorn od vývojárov z Ebb Software. Presnejšie sa jedná o atmosférickú hororovku z prvej osoby, ktorej dizajn prostredia a postáv vyzerá ako vytrhnutý zo sveta Votrelca. Hra bude samozrejme dostupná aj pre osobné počítače.

Chorus: Rise As One (Smart Delivery)

Úplnou novinkou je aj vesmírny titul Chorus: Rise As One od štúdia Deep Silver. V roku 2021 sa teda na konzoly Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4 a PlayStation 5 dočkáme vesmírnej strieľačky, v ktorej sa zhostíme postavy menom Nara a jej lode Forsaken. Spolu s ňou preskúmame dychberúce zákutia vesmíru na jej osobnej ceste za vykúpením.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 (Smart Delivery)

V pokračovaní hry Vampire: The Masquerade – Bloodlines z roku 2004 sa dostaneme do amerického mesta Seattle, ktoré je plné mámivých a nebezpečných postáv a frakcií. Zahráme si za človeka, ktorý bol zabitý a neskôr oživený ako krvichtivý upír. Hra bude striedať pohľad z prvej a tretej osoby a zahráme si ju ešte tento rok na PC, PlayStation 4, Xbox One a Xbox Series X.

Call of the Sea (Xbox Game Pass/Smart Delivery)

Titul Call of the Sea je adventúrou odohrávajúcou sa počas 30. rokov v Južnom Pacifiku. Budeme preskúmavať zázračne vyzerajúci ostrov plný logických hádaniek a záhad stratenej civilizácie. Zároveň odhalíme pravdu o zmiznutej expedícii, ktorej súčasťou bol manžel titulnej postavy.

The Ascent (Smart Delivery)

V RPG hre The Ascent nazrieme do sveta inšpirovaného žánrom cyberpunk, ktorý môžeme prejsť v sólo alebo co-op móde s kamarátom. Spolupráca vo svete, ktorý je ovládaný mega korporáciou The Ascent Group, je veľmi dôležitá, ba priam nevyhnutná.

The Medium (Xbox Game Pass)

Dnešnou najzaujímavejšou novinkou je psychologická hororová hra The Medium od poľského štúdia Bloober Team, ktoré stojí za hororovkami ako Blair Witch, Observer a Layers of Fear. Príbeh je zasadený do poľského Krakova a vžijeme sa do hlavnej postavy menom Maryanne, ktorá je médiom žijúcim v dvoch svetoch. Jeden z nich je ten reálny, zatiaľ čo ten druhý je svet duší plný nočných môr.

Mrazivú atmosféru privedie k životu duálny soundtrack od Arkadiusza Reikowskiho a Akira Yamaoka, ktorý komponoval aj pre legendárny Silent Hill. Na hranici medzi týmito dvoma svetmi sa vydáme na cestu za hľadaním zložitých odpovedí. Hru si bližšie rozoberieme v samostatnom článku.

Scarlet Nexus (Smart Delivery)

Titul Scarlet Nexus nám predstaví svet vo vzdialenej budúcnosti, kde je jedinou nádejou na prežitie ľudstva elitná skupina psionických vojakov. Tí bojujú proti neporaziteľnej hrozbe, ktorú poznáme len pod menom Others, teda „ostatní“. Zatiaľ to vyzerá na kvalitný Hack ‚n‘ Slash zážitok, v ktorom anime postavy bojujú proti zmutovaným monštrám fauny a flóry.

Second Extinction (Xbox Series X)

Second Extinction je co-op FPS hra pre troch hráčov, s ktorými budeme ako tím bojovať proti veľkým skupinám zmutovaných dinosaurov. Z prvého traileru to vyzerá, ako keby sme objavovali svet Monster Hunter z pohľadu prvej osoby, no tentokrát s poriadnym arzenálom strelných zbraní.

Yakuza: Like a Dragon (Xbox Series X)

Hneď pri vydaní konzoly Xbox Series X sa môžeme tešiť na sekačku Yakuza: Like a Dragon, v ktorej si zahráme za Ichibana Kasuga, postrádateľného člena japonskej mafie. Našim cieľom bude sa prebojovať podsvetím v dynamickom RPG bojovom systéme.

Assassin’s Creed: Valhalla (Smart Delivery)

A na poslednom mieste, no v neposlednom rade tu máme prvý gameplay trailer na pokračovanie série Assassin’s Creed. O novinke Assassin’s Creed: Valhalla sme písali už niekoľkokrát, no teraz sme sa konečne dočkali záberov, ktoré bežia priamo na Xbox Series X. Všetko podstatné o tejto hre nájdete na tomto odkaze.

Tak čo, ktorá z nových predstavených hier vás zaujala najviac? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: glitched.online

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -