Insidious 5 prichádza. Vieme, kedy Patrick Wilson zrežíruje pokračovanie hororovej série

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nakrúcanie filmu Insidious 5 sa blíži. Režijný debut Patricka Wilsona, ktorý si vo filme zahral aj hlavnú úlohu, patrí medzi vysoko očakávané horory a niet sa čomu čudovať. Od roku 2010, kedy prišla na svetlo sveta žánrová klasika Insidious od Jamesa Wana (V zajatí démonov, Saw: Hra o prežitie), si táto franšíza získala množstvo nadšencov. Vďaka tomu sme si mohli do dnešného dňa vychutnať štyri skvelé filmy, ktoré by mohol už začiatkom budúceho roka doplniť nový strašidelný kúsok.

Insidious 5 natáčanie Patrick Wilson
Zdroj: filasiete.com

Nakrúcanie hororu Insidious 5 začne už čoskoro!

Patrick Wilson počas tlačovej konferencie k jeho novému sci-fi filmu Moonfall, ktorý od 3. februára 2022 odštartoval v slovenských kinách, prezradil dôležitú aktualizáciu. Piaty film je takmer pripravený na začatie nakrúcania. S takouto skvelou novinkou sa podelil v rozhovore pre Screen Rant a fanúšikovia hororov a duchoch sa môžu začať tešiť. Na otázku, či sa pokračovanie posúva vpred, totiž odpovedal veľmi pozitívne:

„Áno. Teraz hľadáme miesta a na jar začneme nakrúcanie.“

Od oznámenia vývoja z roku 2020 ubehli dva roky a s utíchajúcou pandémiou nastal priestor aj pre zrealizovanie tohto filmového projektu. Naposledy sa tak stalo v roku 2018 pri filme Insidious: Posledný kľúč. Hororová séria sa môže pochváliť nemalým zárobkom, kde pri celkovom rozpočte predošlých štyroch filmov v hodnote 26,5 milióna dolárov zinkasovali neuveriteľných 539,4 milióna.

Aké pocity má Patrick Wilson z pokračovania série?

Režisér a herec v jednom sa tiež podelil o svoje myšlienky o jeho režijnom debute:

„Je to niečo, čo ma veľmi nadchlo. Neuplynul deň, odkedy mi vnukli túto skvelú myšlienku, čo by som sa o film nezaujímal. Scott Teems, scenárista a ja sme na tom naozaj tvrdo pracovali. Pomohol nám aj Leigh Whannell a produkčná spoločnosť Blumhouse. Zažil som s nimi veľa skvelých skúseností, takže nemôžem byť šťastnejší, že mám prvú skúsenosť s nápomocnou skupinou ľudí, ktorí mi z nejakého dôvodu dôverujú.“

V projekte bude samozrejme zahrnutý aj James Wan, ktorý sa po boku Jasona Bluma objaví v pozícii producenta. Premiéra filmu bola pôvodne naplánovaná na tento rok, ale to je z dôvodu dlhého odkladu nereálne. Výrobnému štábu však držíme palce, aby sme si očakávaný horor Insidious 5 mohli vychutnať v kinách už začiatkom roku 2023.

Tešíš sa na horor Insidious 5, ktorého nakrúcanie začne už na jar 2022? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -