Kontroverzný Star Wars to má spočítané! Zhodil ho z trónu nový horor, alebo dobrodružná komédia? | TRŽBY V KINÁCH #1

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nový rok sme ešte len ani nestihli privítať a do kín už dorazili ďalšie novinky. Ani tentokrát nebolo výnimkou, že o naše peniaze si zabojovali veľké a očakávané filmy. Výsledkom tak je mierna zmena na samotnom vrchole boxoffice tabuľky, ktorú sme možno ani nečakali. O ktorý počin mali teda diváci väčší záujem tentokrát? Bol to gigantický a zároveň kontroverzný Star Wars: Poslední Jediovia? Alebo sa na vrchol prebojovala komédia s hviezdnym hereckým obsadením? Či prvé miesto zaujala nová časť kultovej hororovej série? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Insidious: Posledný kľúč boxoffice

Prvé miesto tento týždeň zaujal film Jumanji: Vitajte v džungli s 36 miliónmi. Dobrodružná komédia sa hneď od vydania držala tesne za najnovšou časťou ságy Star Wars, no pokračovanie začala predbiehať spolu s novým rokom. Film aj naďalej ťaží z pozitívnych ohlasov, čo bez pochyby pomohlo z komerčného hľadiska. Štúdio Sony sa teší z veľkého úspechu, keďže si Jumanji celosvetovo zarobil už 519,3 miliónov dolárov.

Na druhom mieste sa objavil nový hororový film Insidious: Posledný kľúč. Štvrtá časť úspešnej série si počas prvých troch dní zarobila 29,2 milióna, čo predčilo takmer všetky očakávania. Nový diel si počas debutového víkendu dokonca zarobil o 6,6 miliónov dolárov viac, ako tretia kapitola. Posledný kľúč bol síce taktiež kriticky zdevastovaný, no cez to sa dokázal preniesť vďaka faktu, že ide o nový horor po pekne dlhej dobe. Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude snímke dariť v budúcnosti. Už teraz má však na konte 49,3 miliónov dolárov oproti 10-miliónovému rozpočtu.

Film sa teší kvalitnému hereckému obsadeniu
Zdroj: wegotthiscovered.com

Po troch týždňoch na vrchole tabuľky padá Star Wars: Poslední Jediovia na tretie miesto s 23,5 miliónmi. Najnovšia časť kultovej ságy si doteraz na domácej pôde zarobila ohromných 572,5 miliónov, čo z nej robí šiesty najzárobkovejší film v USA všetkých čias. Celosvetovo na tom nie je o nič horšie, keďže na konte má celkovo už 1,2 miliardy dolárov.

Štvrtým na zozname je Najväčší Showman. Muzikál Hugha Jackmana si tentokrát zarobil 13,8 miliónov, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na 150,3 miliónov dolárov. Hneď za ním na piatom mieste nasleduje Pitch Perfect 3 s 10,2 miliónmi. Atraktívnosť série síce už upadla, no aj napriek tomu si nový diel do vačku schoval už 140,9 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Filmom číslo šesť je Ferdinand, ktorý ľudí očividne naozaj očaril. Rodinný animák štúdia Fox si počas štvrtého víkendu zarobil 7,7 milióna a celosvetovo má na konte už pekných 183,3 miliónov dolárov.

Do širšieho výberu kín sa konečne dostal záujemca o prestížne filmové ocenenia, snímka Molly a jej hra, ktorá si na siedmom mieste zarobila 7 miliónov dolárov. Režisérsky debut Aarona Sorkina skvelo využil extrémne kladné ohlasy, čo zaručilo, že dariť sa snímke bude aj komerčne. Aj keď nejde o automatického výhercu Oscara, aspekty ako skvelý scenár či herecký výkon Jessicy Chastain oslovili nejedného filmového nadšenca.

Zdroj: screenrant

Filmom číslo osem je Darkest Hour s 6,3 miliónmi. Životopisný film o Winstonovi Churchillovi si doteraz celosvetovo zarobil len 35,7 miliónov dolárov, no už onedlho sa dočká širšieho vydania. Deviate miesto patrí filmu Coco štúdia Pixar. Najnovší počin od tohto giganta si počas šiesteho víkendu zarobil 5,5 miliónov a celosvetovo má na konte už ohromných 589 miliónov dolárov. Prvú desiatku nám zakončuje snímka All the Money in the World s 3,5 miliónmi. Najnovšia dráma režiséra Ridleyho Scotta si doteraz celosvetovo zarobila 27,6 miliónov dolárov.

  1. $36,000,000   Jumanji: Welcome to the Jungle
  2. $29,265,000   Insidious: The Last Key
  3. $23,551,000   Star Wars: The Last Jedi
  4. $13,800,000   The Greatest Showman
  5. $10,225,000   Pitch Perfect 3
  6. $7,730,000     Ferdinand
  7. $7,000,000     Molly’s Game
  8. $6,355,000     Darkest Hour
  9. $5,539,000     Coco
  10. $3,550,000     All the Money in the World

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -