Rozšírte svoju realitu s novými inteligentnými okuliarmi od Apple. Kedy si ich poprvýkrát nasadíme?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Dlho očakávané inteligentné okuliare od Apple sa mali dostaviť už tento rok. No bohužiaľ sa tak nestane, pretože pandémia nového koronavírusu zrušila niekoľko zásadných plánov popredných technologických gigantov.

Na druhej strane to však môže pre nás znamenať aj jednu pozitívnu správu. Tvorcovia majú totiž dostatok času AR (Augmented Reality – rozšírená realita) okuliare vylepšiť o novšie technológie a pripravované smart zariadenie dostatočne inovovať.

Prídu inteligentné okuliare od Apple v rokoch 2021 alebo 2022?

Tu sa tábory rozdeľujú na dve skupiny. V tej prvej nájdeme Jona Prossera, ktorý už v minulosti dokázal „predpovedať“ príchod niekoľkých popredných vlajkových modelov od spoločnosti Apple. Podľa jeho slov si budeme môcť rozšíriť realitu pomocou inteligentných okuliarov v roku 2021.

Na druhej strane sa nachádza známy Apple analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa s vyššie napísaným názorom nezhoduje. Jeho predikcia je založená na únikoch dodávateľského reťazca a podľa všetkého prídu Apple okuliare na trh až v roku 2022.

Bez ohľadu na to, kto z vyššie uvedených pánov má pravdu, Jon Prosser okrem svojej predikcie odhalil aj niektoré zo špecifikácií. Informáciu zdieľal na svojom Twitter účte a sám neverí tomu, že sa ocitol vo vojne názorov práve s uznávaným Kuom.

Je problémom AR okuliarov nespoľahlivý vývoj?

Apple stále nepokročil vo vývoji, nakoľko sa snažia rozšírenú realitu preniesť aj do iPadov a iPhonov. Čo sa na prvý pohľad mohlo pre technologického giganta, akým je Apple, zdať ako jednoduchá úloha, avšak rozšírerná realita je bohužiaľ iná.

Aj z toho dôvodu nie je vylúčené, že sa ich nakoniec dočkáme až v roku 2023, pričom prvé oficiálne špecifikácie sa nedostavia skôr ako budúci rok. Apple okrem toho plánuje uviesť na trh náhlavnú súpravu s rozšírenou realitou a dostaviť by sa mala v roku 2022.

inteligentne hodinky Apple
Zdroj: macworld.co.uk

Ako teda môžeme vidieť, Apple neustále mení dátumy, ale výrobcovi sa nemožno čudovať. Na takomto vysoko očakávanom zariadení môže rozhodovať každý jeden detail, ktorý potrebujú vývojári doladiť do dokonalosti. Aj preto nikam neodchádzajte, pretože ďalšie dôležité informácie by sa mohli dostaviť už v blízkej budúcnosti.

Prídu podľa vás pripravované inteligentné okuliare od Apple v roku 2021 alebo 2022? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov. 

Zdroj: techradar.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -