FilmyVýber šéfredaktora

Do kín príde interaktívny horor, ktorého príbeh budú tvoriť diváci

Interaktívne filmy naberajú na popularite. O tom sa presvedčil aj Netflix, ktorý ponúka tituly ako Black Mirror: Bandersnatch či boj o prežitie You Vs. Wild s Bearom Gryllsom. O najnovší interaktívny počin sa postará tvorca Mike Flanagan, ktorý pre Netflix natočil hororový seriál The Haunting of Hill House.

Tento muž si naozaj nedá pokoja, keďže aktuálne pracuje na druhej sérii s názvom The Haunting of Bly Manor a zároveň v novembri príde do kín jeho film Doctor Sleep. V strašidelnej atmosfére bude teda pokračovať aj naďalej, keďže chce vytvoriť interaktívny horor spolu s ďalšími šikovnými tvorcami.

the haunting of hill house recenzia

Zdroj: horrorzone.ru

Interaktívny horor sa dostane do kín

O réžiu sa postará Alexandre Aja, ktorý má na konte horory ako Hory majú oči alebo tohtoročnú novinku Korisť. Celý nápad však vznikol v hlave Mika Flanagana spolu so scenáristom Jeffom Howardom, ktorý tiež pracoval na seriáli The Haunting of Hill House či hororoch Oculus a Ouija: Origin of Evil.

Všetky mená na projekte sú teda nejakým spôsobom spojené s kvalitnými horormi, čo je veľmi dobrým indikátorom. Aby toho nebolo málo, o produkciu sa postará produkčná spoločnosť Amblin Partners, ktorú vlastní legendárny režisér Steven Spielberg. Tá v minulosti produkovala známe filmy ako Ready Player One, Môj kamoš obor či Tajomstvo domu s hodinami.

Projekt vznikne v spolupráci s technológiou CtrlMovie od spoločnosti Kino Industries. A čo vlastne ide? Samotný film bude založený na báze interaktívneho strašidelného domu, ktorého príbeh budú tvoriť diváci. Tí budú mať k dispozícii mobilnú aplikáciu, pomocou ktorej budú môcť v kine rozhodovať o dôležitých momentoch a rozhodnutiach postáv.

Black Mirror: Bandersnatch

Zdroj: collider.com

To znamená, že každý takýto zážitok zo strašidelného domu bude mať rozdielnu dĺžku, koniec a zápletku pre väčšinu diváckych skupín. Bude to teda niečo ako V zajatí démonov, o ktorého príbehu budú rozhodovať diváci. Prvým interaktívnym filmom s použitím tejto technológie bol Late Shift (2016).

Ten nakoniec vyšiel aj na platformy ako PlayStation 4, Xbox One, Android, iOS, Apple TV či Nintendo Switch, takže sa dostal aj ku širšej verejnosti. Veríme, že podobne na tom bude aj jeho hororový nástupca. Zároveň dúfame, že v dobe vzniku tohto filmu bude technológia CtrlMovie dostupná aj v niektorom zo slovenských kín!

Zdroj: digitalspy.com, collider.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Filmy

  Herecké hviezdy ako obete i podvodníci vo filme Dokonalá lož

  Filmy

  TEÓRIA: Thanos stále žije a môže sa vrátiť do MCU. Potvrdzuje to táto vymazaná scéna z Avengers: Endgame

  Filmy

  Prečo má Elsa magické schopnosti a ako jej pomôže Anna? Ľadové kráľovstvo 2 už čoskoro odpovedá vaše otázky

  Filmy

  Máme sa na film V zajatí démonov 3 tešiť aj bez režiséra Jamesa Wana?

  Pridaj komentár