Apple vydal prelomovú aktualizáciu pre iPhony, prináša jednu z najväčších zmien

Nenechajte si ujsť

Predstavili kľúčovú aktualizáciu pre iPhony

Apple vydal najnovšiu verziu operačného systému iOS 17.5. Aktualizácia predstavuje dôležitý míľnik v kontinuálnej evolúcii ich softvéru a prináša jednu z najväčších zmien v histórii služby. Vôbec prvýkrát si používatelia budú môcť sťahovať a inštalovať aplikácie aj priamo z webov.

Nový update sa ďalej vo veľkom sústreďuje aj na súkromie. Prináša nielen zvyčajné opravy a vylepšenia, ale aj nové funkcie, ktoré zvyšujú bezpečnosť a efektivitu používania zariadení Apple.

Sťahovanie mimo App Store iba pre EÚ

K najväčším novinkám nového iOS 17.5 patrí možnosť inštalácie aplikácií priamo z webu. Nová vymoženosť sa týka iba používateľov v Európskej únii a Apple si pre stiahnutie stanovil prísne kritériá. Podporovaná je iba inštalácia aplikácií od vývojárov, ktorí sú súčasťou vývojárskeho programu Apple aspoň dva roky a viac a za posledných 12 mesiacov predstavili aspoň jednu aplikáciu s viac než miliónom inštalácií na iOS v EÚ.

Novinka sa, navyše, týka iba zariadení iPhone. Používatelia iPadov majú smolu a naďalej si musia vystačiť s App Store, informuje MacRumors.

apple
Zdroj: Apple

Apple a Google spojili sily, chcú väčšiu bezpečnosť

Ďalším kľúčovým vylepšením je zvýšená ochrana súkromia prostredníctvom detekcie sledovania používateľov.

Táto funkcia bola vyvinutá s cieľom identifikovať a upozorniť používateľov na potenciálne sledovanie ich pohybu pomocou Bluetooth lokátorov. Čo je však dôležitejšie, táto detekcia funguje bez ohľadu na to, s akým typom zariadenia je používateľ spojený. Znamená to, že chráni súkromie nielen používateľov zariadení Apple, ale aj tých s Androidom.

Spolupráca s firmou Google pri vývoji tejto funkcionality zdôrazňuje odhodlanie Apple bojovať proti špehovaniu a posilniť dôveru používateľov vo svoje produkty. Iniciatíva je významným krokom vpred v kontexte súčasných obáv o súkromie online a narastajúcej potreby chrániť osobné údaje.

Ďalej iOS 17.5 prináša aj štandardné vylepšenia a opravy, ktoré zvyšujú stabilitu a výkon zariadení. Prišla však aj nová tapeta, ktorá vyjadruje solidaritu s LGBTQ+ komunitou.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -