iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max sú nové vlajkové modely od Apple s lepším dizajnom a neprekonateľným fotoaparátom

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Po dlhých mesiacoch rôznych únikov sme sa napokon dočkali a Apple nám na včerajšom „Hi, Speed“ Evente predstavil aj vlajkové modely novej generácie iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Obe smart zariadenia svojim užívateľom ponúknu väčší displej, neprekonateľný výkon poháňaný čipsetom A14 Bionic, až tri šošovky fotoaparátov, LiDAR skener, podporu 5G a veľa iných inovatívnych funkcií, o ktorých sa dočítate nižšie.

Apple Event predstavil vlajkové modely iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max

Začíname displejom, kde Apple zväčšil uhlopriečky svojich klenotov – iPhone 12 Pro narástol na 6,1palcov a iPhone 12 Pro Max na 6,7palcov. Novinkou je taktiež špeciálny keramický štíť, ktorý by mal byť oveľa odolnejší, avšak na výsledok si budeme musieť počkať. Predsa len, technologický gigant nám sľubuje odolnosť už dlhé roky a nie vždy tomu tak bolo.

Rám smartfónu je vyrobený z nehrdzavej ocele, ktorej asistuje matné sklo, čo v spojení so zariadením pôsobí naozaj exkluzívne. Na výber máme zo štyroch farebných verzií – silver, gold, pacific blue a graphite.

Pripravte sa taktiež na unikátne rozlíšenie. Pri iPhone 12 Pro to bude 2532 x 1179 pixelov pri 460 pii a iPhone 12 Pro Max disponuje rozlíšením 2778 x 1294 pixelov pri 458 ppi. Celé to nakoniec doladil Super Retina XDR displej, ktorý poskytne širokú farebnú škálu P3. Kontrastný pomer zostal na úrovni 2 000 000:1. Čo sa týka jasu, pri bežnom používaní očakávajte jas 800 nitov a pri HDR až 1200 nitov.

iPhone 12 Pro
Zdroj: financialexpress.com

Vynikajúci 5G zážitok s výkonným a efektívnym čipsetom A14 Bionic

Vlajkové modely od Apple poskytnú pokrokový 5G zážitok v globálnom meradle, vyvinutý s bezproblémovou integráciou špičkového hardvéru a softvéru. Podpora 5G na iPhone sa môže pochváliť vylepšenou rýchlosťou sťahovania a nahrávania.

Čaká na nás aj kvalitnejšie streamovanie videí, pohodlnejšie hranie, interaktivita s aplikáciami v reálnom čase, FaceTime vo vysokom rozlíšení a oveľa viac. Modely iPhonov 12 Pro tiež obsahujú režim Smart Data, ktorý predlžuje výdrž batérie tým, že inteligentne hodnotí potreby 4G/5G sietí a vyvažuje ich využitie, rýchlosť a výkon v reálnom čase.

Srdce zariadenia tvorí bezkonkurenčný A14 Bionic, ktorý je prvým 5n čipsetom v mobilnom priemysle. Inými slovami, CPU a GPU sú rýchlejšie o 50 %. A takýto výkon nám dovolí prežiť herné zážitky v kvalite konzoly.

A14 Bionic posúva hranice strojového učenia a je vybavený 16 jadrovým Neural Enginom, ako tomu je aj pri základných modeloch. Úprimne si teda môžeme povedať, že nič lepšie na trhu momentálne nenájdeme.

iPhone 12 Pro
Zdroj: macrumors.com

Tvorba fotografií a videí nebola nikdy lepšia

S príchodom iPhonov novej generácie zažijeme na vlastnej koži vylepšené objektívy, ktoré získali viacero užitočných funkcií. 12 MPx fotoaparát ponúkne širokouhlú šošovku s f/1.6 clonou, ultraširokoulhú šošovku s f/2.4 clonou a teleobjektív – f/2.0 pre iPhone 12 Pro a f/2.2 pre iPhone 12 Pro Max.

Rozdiel medzi zariadeniami nájdeme aj v približovaní. iPhone 12 Pro má 10x digitálny zoom a 4x optický zoom, zatiaľ čo väčší iPhone 12 Pro Max až 12x digitálny zoom a 5x optický zoom.

Apple predstavil taktiež príchod nových funkcií, medzi ktorými nájdeme Apple ProRaw. Táto vymoženosť dokáže veľmi jednoducho skombinovať zábery zo všetkých troch fotoaparátov do jedného celku. Okrem toho nechýbajú funkcie Portrait Lighting a stabilizátor senzora Sensor-Shift, ktoré doladia snímky do dokonalosti.

Nezaostáva ani tvorba videí, ktoré budeme môcť natáčať v HDR s Dolby Vision pri 60 fps. Po zapnutí kamery nás teda čaká o 60x viac farieb ako tomu bolo pri predošlej generácii iPhonov 11. O spomalené zábery sa postará FullHD.

iPhone 12 Pro
Zdroj: twitter.com

Na záver tu máme revolučný LiDAR skener, ktorý spôsobí lepšie, rýchlejšie a presnejšie zaostrovanie. Portréty si teda budeme môcť nafotiť aj v noci a nemali by prekážať ani nepriaznivé svetelné podmienky.

Cena a dostupnosť

Ako tomu je aj pri základných modeloch iPhonov 12, ani tu nás Apple nesklamal. iPhone 12 Pro začína s cenovkou 999 dolárov v 128 GB verzii. iPhone 12 Pro Max bude v ponuke za 1099 dolárov.

Pre všetkých záujemcov, predpredaj začne 16. októbra, čo platí len pre iPhone 12 Pro. Väčší model, spoločne s iPhonom mini, stúpia do predpredaja až 6. novembra.

To by bolo z „Hi, Speed“ Eventu všetko z hľadiska smartfónov, ale ešte nikam neodchádzajte. Apple okrem 4 kúskov mobilných smart zariadení odhalil aj nový HomePod, o ktorom vás budeme informovať v ďalšom článku.

Zdroj: youtube.com, Arecenze.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -