Prečo nám to Apple zatajil? Váš iPhone dostane geniálnu funkciu v iOS 18

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Skrytá funkcia v iOS 18

Apple počas konferencie WWDC 2024 odprezentoval iOS 18, najnovší operačný systém pre iPhony. Okrem vylepšeného dizajnu a integrovanej umelej inteligencie prináša najväčšiu aktualizáciu v histórii Siri alebo ešte viac možností personalizácie samotného systému.

Pri prezentácii sa manažment technologického giganta na čele s generálnym riaditeľom Tim Cookom venovali tým najzaujímavejším a najvýznamnejším novinkám. Žiaľ, s obmedzeným časom však nestihli ani zďaleka pokryť všetko, čo prinesie nový iOS 18 na váš iPhone.

Jednou z takýchto funkcií je aj vylepšenie režimu Power Reserve, teda rezerva energie. Túto vychytávku Apple zabudoval do všetkých nových telefónov už od čias iPhonu XR a iPhonu XS a dovoľuje používať tie najzákladnejšie funkcie aj keď je zariadenie úplne vybité. Aj s „0 %“ batériou iPhone stále podporuje funkciu Nájsť pre lokalizáciu odcudzeného alebo strateného zariadenia a stále tiež funguje NFC čip pre použitie expresných kariet alebo kľúčov.

V novej aktualizácii iOS 18 však Apple tento špeciálny režim vylepšuje malou, ale dôležitou vychytávkou. Po novom totiž aj úplne vybitý iPhone bude okrem dvoch vyššie spomínaných funkcií zobrazovať čas.

iphone
Zdroj: Reddit / ant_t99

Len pre novšie iPhony

Avšak, má to aj malý háčik. Na základe testovania portál MacRumors zistil, že vylepšenie Power Reserve v iOS 18 so zobrazovaním času dostanú len iPhony 15 a novšie. Keď to totiž vyskúšali na iPhone 14 Pro Max, ten čas vo vybitom stave nezobrazoval.

Nie je jasné, prečo Apple obmedzuje túto detailnú vychytávku len na novšie zariadenia. Avšak zmena je aj napriek tomu vítaná.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -