Ultimátny tip: iPhone má geniálnu skrytú funkciu. Takto vyrieši vašu každodennú starosť

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Skvelý trik, ktorý musíte poznať

Ak vlastníte telefón od Applu, určite viete, že prišiel už natívne s predinštalovanými Apple Mapami. Táto aplikácia má pekný moderný dizajn a ponúka bežné funkcie na navigáciu, ktoré by ste od nej aj očakávali. Aj napriek tomu však viacerí používatelia siahnu po alternatíve v podobe Máp Google.

Dôvody môže mať každý individuálne. Niekomu jednoducho viac vyhovuje dizajn apky Mapy Google, iní ľudia vyžadujú funkcie, ktoré Apple v svojej aplikácii na navigáciu neponúka.

Nech už patríte do jednej či druhej skupiny, predstavíme vám dnes možnosť, ktorá by vám nenapadla: používať obe aplikácie. To prinesie zásadnú výhodu. Pri cestovaní totiž môžete jednoducho porovnať trasy ponúkané oboma aplikáciami a skontrolovať, či jedna z nich neponúka rýchlejšiu alebo kratšiu trasu.

Pri kalkulácii trasy Apple Mapy a Mapy Google využívajú rôzne modely a dáta, je teda možné, že pri zadaní toho istého bodu A a bodu B vám ponúknu rôzne možnosti. Porovnávať trasy sa oplatí najmä pri cestovaní na dlhšiu vzdialenosť, kedy vás rozdiel môže prekvapiť. Jednou či druhou aplikáciou môžete často ušetriť viacero kilometrov a pokojne aj 15 minút času.

Viac informácií o ceste

Vezmime si ako príklad trasu z centra Bratislavy do Košíc. Zatiaľ čo Mapy Google nám odporučili trasu trvajúcu 4 h 39 min, Apple Mapy ako prvú zobrazili rozdielnu trasu, ktorá má trvať 4 h 16 min. Treba dodať, že rovnakú trasu našli aj Mapy Google, lenže tie píšu trvanie až 4 h 39 min. Rozdiel zapríčinili pravdepodobne rozdielne dáta o premávke a práci na cestách.

Apple Mapy však odporúčajú aj severnú cestu cez Strečno či dokonca aj južnú cestu po maďarskej diaľnici. Tieto alternatívy v Mapách Google chýbajú, tie však vodiča posielajú na sever pri Zvolene smerom na Vysoké Tatry.

Ako vidíte na základe skutočného príkladu, využitím obidvoch aplikácií sme získali omnoho viac možností a informácií, ako keby sme použili len jednu z nich. Omnoho jednoduchšie si tak zvolíme tú trasu, ktorá nám bude skutočne vyhovovať ako časovo, tak aj vzdialenosťou a okolím.

Doveďte vašu trasu do dokonalosti

A na záver máme pre vás ešte jeden tip, ako jednoducho a rýchlo porovnať trasy v oboch aplikáciách, aby ste nemuseli názvy miest a adresy dvakrát opisovať. Týmto spôsobom navyše skontrolujete, či Mapy Google neponúkajú rýchlejšiu alternatívu, keďže minimálne na Slovensku majú kvalitnejšie dáta o prácach na cestách, kolónach a dopravnej situácii:

  1. Otvorte aplikáciu Apple Mapy na vašom iPhone
  2. Do vyhľadávacieho políčka zadajte váš cieľ
  3. Kliknite na tlačidlo trasa autom
  4. Neklikajte na ŠTART, ale v spodnej časti obrazovky na dlaždicu trasy v ľavej časti – na čas resp. zobrazovanú vzdialenosť
  5. Po zobrazení podrobností trasy zamierte úplne na koniec
  6. Kliknite na tlačidlo Zdieľať v pravom dolnom rohu
  7. Zvoľte možnosť Navigačné apky a vyberte Mapy Google
  8. Následne porovnajte tú istú trasu v Mapách Google a uvidíte aj iné alternatívne trasy

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -