FilmyOdporúčame

Kedy Marvel odpísal Iron Mana a Captaina Americu? Plány na ich odchod siahajú roky do minulosti

Iron Man a Captain America: Kedy ich Marvel odpísal?

Scenáristi Christopher Markus a Stephen McFeely odhalili v rozhovore s Vanity Fair, kedy rozhodli o osude postáv Iron Man a Captain America. Bolo to o dosť skôr, než sme čakali…

Avengers: Endgame, ako aj Infinity War pred ním, sú filmy obrovských rozmerov. O réžiu sa postarali bratia Russovci, ktorí v MCU neboli nováčikmi. Medzi ich predchádzajúce marvelovky, na ktorých spolupracovali aj s vyššie spomenutými scenáristmi, patria Captain America: The Winter Soldier a Captain America: Civil War. Tímovky s rozpočtom pol miliardy dolárov sú však úplne iné beštie, ktoré dali zabrať aj tejto štvorici.

christopher markus stephen mcfeely

Scenáristi Avengers: Endgame; Zdroj: api.juksy.com

“Je to tak veľký skok do neznáma, však? Ako štvorica [Markus, McFeely a bratia Russovci] sme za sebou mali len jeden film, keď nás najali na Infinity War a Endgame. Prácu sme dostali a rozmýšľali sme nad tým počas celej produkcie Civil War. A posledné 4 mesiace roka 2015 sme sa venovali Avengers filmom,” vysvetľuje McFeely.

“O Tonyho smrti a Capovom tanci bolo rozhodnuté už v septembri 2015.”

Voľná ruka pri smrti Tonyho Starka

Scenáristi ešte dávnejšie odhalili, že Marvel Studios im dalo voľnú ruku pri rozhodovaní o osude Tonyho Starka. Mohli vo veľkom zmeniť jeden z najdôležitejších momentov MCU a nechať pôvodného Avengera naživePrečo to však nespravili a aj tak ho nechali zomrieť?

Marvel Studios ako celok povedali: ‘Myslíme si, že je čas, aby Tony Stark zomrel, ale ak máte dobrý dôvod na to to nespraviť, je to na vás – prispôsobíme sa.’,” prezradil scenárista Christopher Markus. Je teda zaujímavé, že štúdio dalo tvorcom takúto veľkú slobodu pri tvorení príbehu. Markus ďalej pokračoval a vysvetlil, prečo sa nakoniec rozhodli tak, ako sa rozhodli:

“Zdalo sa nám, obzvlášť s tým, čo Tony zažíval po piatich rokoch pauzy – oženil sa, má dieťa, konečne žije veľmi zdravý a pokojný život a má za sebou päť rokov bez prekvapení – že už nebolo miesto alebo stav, kam by mohol pokračovať. Bol to chlapík, ktorý si už všetkým prešiel, a to až do samotného konca.

Robert Downey Jr. ako Iron Man

Zdroj: baltana.com, wallpapersite.com, hdqwalls.com

Zažil kompletné obnovenie osobnosti, od toho protivného charakteru na zadnej sedačke armádneho auta Humvee, ktorého sme stretli na začiatku prvého Iron Mana. Nechať ho vykonať obetu, ktorú by spravil aj Steve Rogers, ak by dostal tú príležitosť, sa nám zdalo naozaj správne, dodali scenáristi.

Je zaujímavé zistiť, že samotný Marvel netrval na smrti Tonyho Starka. S rozsiahlym univerzom pod palcom by sme predpokladali, že štúdio dáva scenáristom konkrétne inštrukcie o tom, kto má do konca filmu zomrieť, kam budú postavy smerovať v závere a čo sa vlastne bude diať. A ako vidíme, tak to nie je. Markus a McFeely dostali naozaj veľkú slobodu a mohli sami rozhodnúť o osude postáv Iron Man a Captain America.

Zdroj: movieweb.com, vanityfair.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Avatar a séria Avengers sa vracajú do kín. Dokážu zachrániť kiná v Číne?

  Filmy

  Prinášame vám oficiálne prvé ukážky z pokračovania hororového filmu Vlak do Pusanu

  Filmy

  TOP 6 filmov v jednom priestore. Dokáže vzniknúť skvelý film medzi štyrmi stenami?

  Filmy

  Spin-off filmu Mad Max: Zbesilá cesta má v hľadáčiku herečku Anyu Taylor-Joy do hlavnej úlohy

  Pridaj komentár