Iron Man bude súčasťou Štvrtej fázy MCU! Čo prezradil šéf Marvelu?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Keď Tony Stark v roku 2008 prehlásil, že je Iron Man, tak nikto netušil to, že sa stane jedným z najväčších hrdinov štúdia Marvel. O 11 rokov neskôr táto postava neprežila udalosti filmu Avengers: Endgame. Určite sa zhodneme na tom, že jeho smrť bola najviac emotívnou scénou v histórii Marvel Cinematic Universe. Tony Stark obetoval svoj život a navždy povedal zbohom ére Iron Mana. Alebo aj nie?

Tony možno zomrel, no referencie a spomienky na Iron Mana nikam neodchádzajú. Iba pred pár týždňami sme videli film Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorý sa z veľkej časti točil práve okolo postavy herca Roberta Downey Jr.

iron man robert downey jr.
Zdroj: cnet.com

Iron Man bude súčasťou Štvrtej fázy MCU!

Smúti za ním takmer celý filmový svet vrátane Petera Parkera, ktorý bol ako jeho synom. Zločinecké motívy hlavného zloducha Mysteria boli takisto založené na konaniach Tonyho Starka. A teraz šéf Marvel Studios, Kevin Feige prezradil, že jeho smrť bude mať následky aj v ďalších Marvel filmoch.

To samozrejme dáva zmysel, keďže sa Tonyho cesty skrížili aj s ostatnými hrdinami, ako napríklad so Strážcami Galaxie alebo Doctorom Strangeom. Každá z postáv mala s Iron Manom nejaký vzťah, takže sa mnohé dejové linky môžu spájať s jeho smrťou. Toto prezradil Kevin Feige pri rozhovore s portálom Comicbook:

„Sú tu ostatné veci, ktorým sa treba vyhnúť pri [Spider-Man: Ďaleko od domova], no teraz ste ich už videli, vtedy sme ich nechceli prezradiť novinárom. Ale jeho postavanie vo svete a vysporadúvanie sa s jeho emocionálnou jazdou po smrti Tonyho Starka, odložili sme to až na udalosti po Endgame, očividne… Bude Tonyho smrť cítiť aj v budúcich filmoch? O áno.“

Iron Man v Avengers: Endgame
Zdroj: hdqwalls.com

Reč je samozrejme o Spider-Manovi, ktorý sa vysporadúva so smrťou svojho mentora. Sme teda naozaj zvedaví na to, ako Tonyho smrť ovplyvní ďalšie filmy Štvrtej fázy. Jeho meno by mohlo byť spomenuté vo filmoch ako Doctor Strange 2, Black Panther 2 či Strážcovia Galaxie 3.

Okrem „následkov“ by sa Tony Stark mohol v budúcnosti vrátiť aj fyzicky, alebo aspoň ako hlas Roberta Downeyho Jr. O tom sa však dočítate v tomto článku.

A ako smrť Tonyho Starka prežívate vy? Bude vám táto postava chýbať? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: pinkvilla.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -