Iron Man či Sherlock Holmes. 7 zaujímavých faktov, ktoré ste o Robertovi Downeym Jr. (určite) nevedeli #2

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Robert Downey Jr. patrí medzi najväčšie herecké hviezdy súčasnosti. Hlavne teraz, keď sme všetci nadšení z filmu, v ktorom si zahral, teda Avengers: Infinity war. Pre jeho široký fanklub sme si pripravili pár pútavých faktov!

1. Robert si pravdepodobné zahrá rolu Hugha Hefnera. Playboy magnáta a majiteľa slávneho sídla, ktorého si Downey zahrá vo filme Playboy (2019). Najprv si slávnu postavu mal zahrať Leonardo DiCaprio, avšak potom, čo Hefner videl Iron Mana, sa rozhodol pre Downeyho. 

Zdroj: india.com

2. Opakovane bol zatknutý za prechovávanie a užívanie marihuany, kokaínu a heroínu. Dostal tri roky podmienky a mal chodiť na pravidelné drogové testy, avšak v roku 1997 jeden vynechal a nasledovalo šesť mesiacov natvrdo. O dva roky bol súd o niečo tvrdší a naparil Downeymu o dosť tvrdší trest, tri roky väzenia. Po necelom roku ho sudca za dobré správanie prepustil na kauciu 5000 amerických dolárov. 

Zdroj: forbes.com

3. S ex-manželkou Deborah Falconerovou, s ktorou sa oženil 29. mája 1992 a rozviedol 26. apríla 2004, má syna India Falconer Downeyho. Do chomútu opäť vstúpil 27. augusta 2005, keď si vzal Susan Downeyovú, filmovú producentku, s ktorou sa zoznámil na natáčaní snímky Gothika (2003). Vo februári 2012 sa im narodil syn Exton Elias, o dva roky neskôr dcéra.

Zdroj: mirror.co.uk

4.  Od roku 2003 sa venuje bojovému umeniu Wing Chun Kung Fu.

Zdroj: entertainlynx.com

5.  Po súvisiacich filmoch Neuveriteľný Hulk (2008), Iron Man (2008), Iron Man 2 (2010), Avengers (2012), Iron Man 3 (2013), Avengers: Age of Ultron (2015), Captain America: Občianska vojna (2016) a Spider-Man: Homecoming (2017) sa jedná už o deviaty film, kde si herec Robert Downey Jr. zahral rolu Tonyho Starka.

Zdroj: ibtimes.co.uk

6.  Keď Robert Downey Jr. priletel na premiéru prvého Iron Mana (2008) v Japonsku, bol zadržaný na letisku po dobu 6 hodín kvôli jeho problémom so zákonom v minulosti. 

Zdroj: .slate.com

7. Keď sa po študovaní vrátil do New Yorku, aby odštartoval kariéru herca, živil sa umývaním stolov v reštaurácií.

Zdroj: cbsistatic.com
ZDROJcsfd

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -