FOTO Alternatívna smrť Iron Mana v Avengers: Endgame bola neuveriteľne odporná…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

R-Rated Iron Man smrť?

R-Rated Iron Man smrť mohla byť naozaj brutálne nechutná. Ako vieme, väčšina filmu Avengers: Endgame vznikala v počítačoch pomocou špeciálnych vizuálnych efektov. Tie sa však nerobia naslepo, od toho pri projekte stáli režisér Anthony a Joe Russovci. Tí mali scény pod kontrolou ako aj vo fyzickom svete, tak aj v tom digitálnom, kde na tvorení pľacov pracovali stovky digitálnych umelcov. Konkrétne jednu scénu však mohli ľahko prehnať…

Najlepšie momenty Iron Mana v MCU
Zdroj: youtube.com

Medzi portálmi, ktoré o tejto zaujímavosti informovali, je aj Insider. Tí priniesli vyjadrenia od členov tímu vizuálnych efektov, ktorí pracovali na veľkolepej tímovke od Marvelu. Nižšie si môžete prečítať vyjadrenie Matta Aitkena, ktorý opísal, ako mohla pôvodne vyzerať smrť Iron Mana:

 

„Dali sme filmárom kompletnú kompletný výber výzorov, z ktorých si mohli vybrať. Jeden z nich bol taký, pri ktorom energia z Kameňov nekonečna zasiahla jeho tvár a jedno z jeho očí vyskočilo von a viselo na jeho líci. Túto možnosť si nezvolili.“

Na vizuálnych efektoch filmu Avengers: Endgame pracovali spoločnosti ILM, Weta Digital, samotný Marvel a množstvo ďalších štúdií. Tie pri takmer každej scéne pripravili viacero návrhov vizuálov, z ktorých si režiséri vybrali ten, ktorý sa im páčil najviac. Po finálnom výbere sa potom tím mohol pustiť do finalizácie a vylepšovania efektov.

Tímu vizuálnych efektov sa muselo podariť pri smrti Iron Mana zobraziť značne poškodenie na jeho tele, aby diváci uverili, že zomiera. Zároveň však nemohli predstaviť príliš mnoho krvi a znetvorenia tela, aby to nevyľakalo mladších divákov, Endgame si mohol zanechať svoje hodnotenie prístupnosti a fanúšikovia stále cítili emocionálny vzťah k postave Tonyho Starka. Aj z týchto dôvodov režiséri nezvolili brutálnu alternatívu s vyskočeným okom. Vďaka editorovi menom BossLogic sa však môžeme pozrieť, ako by to vyzeralo:

Prečo tento variant nebol zvolený a ako to prebiehalo?

Tak nákladná produkcia ako Avengers: Endgame si nemohla dovoliť, aby film stratil hodnotenie PG-13. Keby zašli ďaleko, film by dostal krvavý R-Rating, kvôli čomu by štúdio nepochybne prišilo o stovky miliónov dolárov zisku. Museli však dosiahnuť toho, aby bolo stále zjavné, že Tony Stark zomiera. Takto situáciu opísala Jen Underdahl, producentka VFX pre Marvel Studios:

„S akýmkoľvek predmetom vývoja by ste mali filmárom dodať celú škálu, od ľahkého poškodenia až po totálny horor, ktorý sa do filmu nikdy nedostane. Dokážete im tak dodať možnosť presne si vybrať vyhovujúci vzhľad. Prešli sme si viacero kolami na Tonym, od nechutného po nie až tak nechutné, až po ľahké zničenie tváre a tela, až sme si povedali: ‚OK, toto je bod, kedy diváci nebudú príliš vystrašení, ale zároveň pochopia, že Tony zomiera.‚“

Samozrejme, určite nie som sám, ak poviem, že raz by som rád videl R-Rated film od Marvelu. Po finančnom úspechu filmov ako Joker či Deadpool s obmedzenou prístupnosťou mladých divákov by sme sa toho skôr či neskôr mohli dočkať.

Zdroj: insider.com, movieweb.com, twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -