FilmyOdporúčame

Robert Downey Jr. improvizoval túto mocnú scénu Iron Mana z Avengers: Endgame!

Iron Man v Avengers: Endgame improvizoval? Presne tak to je! Všetko to začalo pred vyše dekádou, kedy sa do kín dostal prvý film patriaci do univerza MCU. Nie až tak známy a hlavne kontroverzný Robert Downey Jr. si v roku 2008 nasadil oblek, bez ktorého si ho už dnes ani nevieme predstaviť. Zo všetkých osobností, ktoré sa ukazujú pred kamerou, bol práve on najdôležitejším dielikom skladačky Marvel Studios. Aj preto mal vždy voľnú ruku.

tony stark iron man avengers: endgame i love you 3000

Zdroj: pinterest.com

Iron Man v Avengers: Endgame a improvizácia

Voľná ruka pri hercovi znamená, že môže zasahovať do deja a pomáhať pri natáčaní vymýšľaním nových smerov, ktorými by sa jeho postava mohla vybrať. Inak povedané: improvizácia. Práve tá je neskutočne užitočným spôsobom hrania, ktorým často vznikajú ikonické scény.

Nikto danej postave nerozumie viac než jej herecký predstaviteľ. Aj preto Robert Downey Jr. často prinášal na pľac kus seba a svojich rozhodnutí o vývoji charakteru, keďže ani scenáristi či režiséri nevideli tak do hĺbky Tonyho Starka ako on.

iron man v mcu

Zdroj: businessinsider.com

Iron Man nazve Captaina Americu “klamárom”

Vďaka Empire sa teraz dozvedáme, aj keď nás to neprekvapuje, že Iron Man v Avengers: Endgame tiež spadal pod teritórium Downeyho improvizácie. Reč je o viacerých momentoch, no tu sa tvorcovia konkrétne rozrozprávali o časti príbehu, kedy sa Tony vrátil na Zem. Ako si pamätáte, vtedy sa psychicky zrútil a vybehol na Stevea Rogersa, čo vymyslel sám RDJ. Režisér Anthony Russo o tejto scéne ďalej povedal toto:

“Myslím si, že to bol jeden z Downeyho najsilnejších výkonov vo filme. Vracia sa k tomu, že je len chlapík, na ktorého zabudol otec – v momente, kedy sa nahnevá na Capa, vidíte jeho problémy s intimitou a dôverou. Downey tú scénu zahral s množstvom energie. Nerobili sme ju na veľakrát, pretože toho so seba zakaždým vynaložiť tak veľa. On tomu veľmi dobre rozumel.”

iron man infinity gauntlet avengers: endgame

Zdroj: hdqwalls.com

Ak vám teda táto scéna tiež pripadala až nepríjemne realistická a psychicky brutálna, už viete, prečo. Sledovať Tonyho Starka na dne, ktorý je nútený si priznať, že nedokázal zachrániť svet, bol naozaj mocný moment. Ešte dôležitejšie je však to, že dával zmysel z pohľadu na osobnosť tejto fiktívnej postavy. Postavy, ktorej Robert Downey Jr. dokonalo porozumel.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Cítilo ste z tejto scény, že do nej herec dal všetky svoje emócie a talent? Aký ďalší moment z Avengers: Endgame na vás zapôsobil podobne? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: empireonline.com, screenrant.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  AMUNDSEN - výpravný film o slávnom objaviteľovi vznikal aj v Prahe

  Filmy

  TROLL: Príbeh o chvoste – nový film od tvorcov Shreka či Madagaskaru

  Filmy

  Reštart série Sám Doma na Disney+ spoznal svoju náhradu za Kevina

  FilmyTrailery

  Najnovší trailer k hororu Nenávisť ukazuje svoje krvavé hodnotenie R

  Pridaj komentár