Robert Downey Jr. improvizoval túto mocnú scénu Iron Mana z Avengers: Endgame!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Iron Man v Avengers: Endgame improvizoval? Presne tak to je! Všetko to začalo pred vyše dekádou, kedy sa do kín dostal prvý film patriaci do univerza MCU. Nie až tak známy a hlavne kontroverzný Robert Downey Jr. si v roku 2008 nasadil oblek, bez ktorého si ho už dnes ani nevieme predstaviť. Zo všetkých osobností, ktoré sa ukazujú pred kamerou, bol práve on najdôležitejším dielikom skladačky Marvel Studios. Aj preto mal vždy voľnú ruku.

tony stark iron man avengers: endgame i love you 3000
Zdroj: pinterest.com

Iron Man v Avengers: Endgame a improvizácia

Voľná ruka pri hercovi znamená, že môže zasahovať do deja a pomáhať pri natáčaní vymýšľaním nových smerov, ktorými by sa jeho postava mohla vybrať. Inak povedané: improvizácia. Práve tá je neskutočne užitočným spôsobom hrania, ktorým často vznikajú ikonické scény.

Nikto danej postave nerozumie viac než jej herecký predstaviteľ. Aj preto Robert Downey Jr. často prinášal na pľac kus seba a svojich rozhodnutí o vývoji charakteru, keďže ani scenáristi či režiséri nevideli tak do hĺbky Tonyho Starka ako on.

iron man v mcu
Zdroj: businessinsider.com

Iron Man nazve Captaina Americu „klamárom“

Vďaka Empire sa teraz dozvedáme, aj keď nás to neprekvapuje, že Iron Man v Avengers: Endgame tiež spadal pod teritórium Downeyho improvizácie. Reč je o viacerých momentoch, no tu sa tvorcovia konkrétne rozrozprávali o časti príbehu, kedy sa Tony vrátil na Zem. Ako si pamätáte, vtedy sa psychicky zrútil a vybehol na Stevea Rogersa, čo vymyslel sám RDJ. Režisér Anthony Russo o tejto scéne ďalej povedal toto:

„Myslím si, že to bol jeden z Downeyho najsilnejších výkonov vo filme. Vracia sa k tomu, že je len chlapík, na ktorého zabudol otec – v momente, kedy sa nahnevá na Capa, vidíte jeho problémy s intimitou a dôverou. Downey tú scénu zahral s množstvom energie. Nerobili sme ju na veľakrát, pretože toho so seba zakaždým vynaložiť tak veľa. On tomu veľmi dobre rozumel.“

iron man infinity gauntlet avengers: endgame
Zdroj: hdqwalls.com

Ak vám teda táto scéna tiež pripadala až nepríjemne realistická a psychicky brutálna, už viete, prečo. Sledovať Tonyho Starka na dne, ktorý je nútený si priznať, že nedokázal zachrániť svet, bol naozaj mocný moment. Ešte dôležitejšie je však to, že dával zmysel z pohľadu na osobnosť tejto fiktívnej postavy. Postavy, ktorej Robert Downey Jr. dokonalo porozumel.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Cítilo ste z tejto scény, že do nej herec dal všetky svoje emócie a talent? Aký ďalší moment z Avengers: Endgame na vás zapôsobil podobne? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: empireonline.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -