AKTUÁLNE: Zopakuje si Robert Downey Jr. úlohu Iron Mana v MCU?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Má Iron Man v MCU nejakú budúcnosť?

Už od vydania filmu Avengers: Endgame sme hneď niekoľkokrát počuli, že Iron Man v MCU ešte nekončí. Totižto, jeho smrť bude mať dopad hneď na niekoľko budúcich filmov z Marvel Cinematic Universe. Výborným príkladom je práve film Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorý sa vlastne celý točil okolo Tonyho Starka a následkov jeho smrti.

Práve v tomto poňatí bude Iron Man v sérii stále pretrvávať, no niektoré teórie dokonca hovoria aj o návrate herca Roberta Downeyho Jr. do jeho úlohy. Išlo by o znehodnotenie jeho emotívnej smrti v Endgame? Išlo by o obyčajné dojenie peňazí na základe postavy, ktorú miluje úplne každý? Na toto si musíte názor utvoriť sami.

Smrť Iron Mana v Avengers: Endgame
Zdroj: Marvel / snímka obrazovky

Portál We Got This Covered podľa svojho zdroju tvrdí, že sa Robert Downey Jr. možno vráti do Marvel Cinematic Universe prostredníctvom seriálu na platforme Disney+. Dôveryhodnosť tohto zdroju potvrdzuje to, že práve on predpovedal návrat Ewana McGregora do úlohy Obi-Wana a taktiež Roberta Pattinsona hrajúc Batmana.

Túto informáciu teda určite netreba brať na ľahkú váhu. Každopádne, Tony Stark by sa mohol vrátiť v seriáli Ironheart, ktorý vraj Marvel práve diskutuje. V ňom by bola hlavnou postavou Riri Williams – geniálna tínedžerka, ktorá si zostrojila svoj vlastný “Iron Man” oblek.

Ironheart
Zdroj: polygon.com

Kto je Riri Williams?

Riri Williams je postava vytvorená autorom Brianom Michaelom Bendisom a ilustrátorom Mikeom Deodatom. S Tonym Starkom sa stretla aj naživo, no hlavne používala jeho umelú inteligenciu na pomoc s oblekom.

Zatiaľ čo sa Tonyho telo fyzicky zotavovalo, jeho umelá inteligencia bola pre Riri ako mentorom. Mimo komiksov sa postava Ironheart stihla objaviť aj v animovanej sérii Marvel Rising, či hneď v niekoľkých (aj mobilných) hrách.

Robert Downey Jr. by sa mohol vrátiť ako hlas vo forme umelej inteligencie, alebo hologram – ako to poznáme z komiksov. O tejto téme sme sa viac rozpísali v tomto článku (kde sa spomína aj postava Ironheart).

Tony Stark
Zdroj: inverse.com

V podstate by zohrával rovnakú úlohu ako herec Paul Bettany, keď hral umelú inteligenciu J.A.R.V.I.S. v Tonyho oblekoch. Zatiaľ čo v komiksoch prebrala Riri Williams štafetu po Tonym Starkovi v kóme, v MCU by tak bolo po jeho smrti.

Zároveň by neskôr mohla nahradiť Spider-Mana v tom zmysle, že v MCU práve chýba mladý a múdry hrdina, ktorý vzhliada k Iron Manovi. Záujem o túto postavu v sérii prejavil aj samotný herec Robert Downey Jr., ktorý sa ohľadom tejto témy vyjadril počas galavečera v Gene Siskel Film Center.

Po tom, čo ho na pódiu privítala autorka Eve Ewing, pred miestnosťou plnou ľudí prezradil, že chce v Marvel Cinematic Universe vidieť Riri Williams ako Ironheart.

Tak čo, vedeli by ste si predstaviť takúto budúcnosť pre postavu Iron Mana? Alebo si myslíte, že by ho mali nechať mŕtveho? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com, wegotthiscovered.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -