Vieme, v akom projekte sa nám prvýkrát ukáže superhrdinka Ironheart. Jej vlastný seriál to však nebude

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tony Stark je mŕtvy, kto teraz v MCU zaberie jeho miesto najlepšieho mechanika na Zemi? Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a tak sa nám už onedlho predstaví nová superhrdinka Ironheart. Tá vlastní oblek podobný tomu Starkovmu. Mnohí si mysleli, že Ironheart debutuje vo svojom vlastnom seriáli, no ukázalo sa, že ju prvýkrát uvidíme už v snímke Black Panther 2.

Tento film nesie celý názov Black Panther: Wakanda Forever a vyjde 8. júla 2022. Film bude bez hlavného herca Chadwicka Bosemana (T’Challa/Black Panther), ktorý minulý rok zomrel na rakovinu. Uvidíme avšak hercov a herečky ako Danai Gurira, Letitia Wright, Daniel Kaluuya, Winston Duke, Lupita Nyong’o, Florence Kasumba, Angela Bassett alebo Michaela Coel.

Black Panther: Wakanda Forever
Zdroj: screenrant.com

Feige potvrdil, že Ironheart debutuje v Black Panther 2

Postavu Ironheart, vlastným menom Riri Williams, si zahrá mladá herečka Dominique Thorne. Poznať ju môžeme z filmov Judas and the Black Messiah a If Beale Street Could Talk. Pre herečku to bude tak ešte len tretia rola v kariére. Štúdio si pre mladé postavy v poslednom čase vyberá pomerne neznámych hercov a herečky, no zrejme majú talent, inak by štúdio takto neriskovalo.

Mladá krv prinesie do štúdia Marvel určite nový vzduch a vedomý si je toho aj šéf štúdia Kevin Feige. Práve on nám nedávno potvrdil v jednom rozhovore, že Riri Williams uvidíme ešte pred jej sólovým seriálom práve v pokračovaní filmu Black Panther. Jej vlastný seriál je totiž vo výrobe, no ešte potrvá nejaký ten piatok, kým bude hotový. Fiege nám o Ironheart prezradil toto:

„Práve teraz natáčame Black Panther: Wakanda Forever a postavu Riri Williams stretnete najprv v Black Panther 2. Začala natáčať, myslím, tento týždeň, pred jej seriálom Ironheart.“

Riri Williams sa v komiksoch objavila prvýkrát ešte len v roku 2016

Postava sa prvýkrát na stránkach komiksov objavila v roku 2016. Za jej vytvorením stojí dvojica spisovateľ Brian Michael Bendis a ilustrátor Mike Deodato. Riri Williams tam bola pätnásťročnou študentkou na MIT, ktorá vytvorila svoj vlastný funkčný oblek podobný Iron Manovi. Dopočul sa o nej Tony Stark a keď ju navštívil, rozhodol sa, že ju podporí v tom, aby sa stala superhrdinkou.

V MCU je už Tony Stark mŕtvy, no jeho odkaz žije ďalej hlavne cez Rhodeyho/War Machine a cez Petera Parkera/Spider-Mana. Tí využívajú jeho pokročilú technológiu. Rhodey je ale vojak, nie mechanik, a tak jej nerozumie. Peter má zas veľké IQ, no mechanika a roboty nie sú až tak úplne jeho odbor. Je teda jasné, že jediný, kto by naozaj mohol zaujať jeho miesto, je až Riri Williams.

Ironheart riri williams dominique thorne
Zdroj: comicbook.com

Dáva zmysel aj to, že sa ukáže v Black Panther 2. Je totiž celkom možné, že práve takýto mladý génius ako ona bude pochádzať z azda technicky najvyspelejšej krajiny Zeme – Wakandy. Poprípade ju tam môžu vziať pre jej veľký intelekt, aby sa učila napríklad od iného génia, akým je Shuri. Tá ale bude mať zrejme aj nové starosti, pretože sa predpokladá, že z nej bude nový Black Panther. Zatiaľ ale nič ešte nie je potvrdené.

Tešíte sa na to, že uvidíme Ironheart ešte pred jej vlastným seriálom? Čo myslíte, aký bude jej filmový príbeh? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: ew.com, ign.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -