Predstaviteľka Ironheart dostala rady od skúsenejších kolegov. Čo jej poradili Robert Downey Jr. či Brie Larson?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Rady pre predstaviteľku Ironheart od hereckých kolegov

S novými projektami do MCU prichádzajú aj nové postavy, noví hrdinovia. V najnovšej fáze sme viac ako kedykoľvek predtým videli aj príchody mladých, tínedžerských hrdinov. Jedným z nich je aj Riri Williams, ktorá nedávno debutovala vo filme Black Panther: Wakanda Forever. Predstaviteľka hrdinky Ironheart na privítanie v tomto vesmíre dostala aj nejaké rady od svojich hereckých kolegov.

Dominique Thorne, ktorá stvárnila túto mladú, no geniálnu študentku, je mladou herečkou. Poznať ju môžeme z filmov If Beale Street Could Talk a Judas and the Black Messiah. Najnovšie je však aj súčasťou MCU, v ktorom teda nedávno debutovala. Najbližšie ju uvidíme v sólovom seriáli jej postavy, ktorý by mal vyjsť koncom budúceho roka.

Ironheart riri williams dominique thorne
Zdroj: comicbook.com

Downey Jr. je viac než rád, že jeho štafetu prebrala Thorne

Riri Williams je vlastne niečo ako mladšia, ženská a černošská verzia Tonyho Starka. Je tomu tak ako v hranej verzii, tak aj v komiksoch. V nich bol práve Stark tým, kto našiel toto „zázračné dieťa“ a dal jej možnosti na to, aby sa mohla zdokonaľovať. Iron Man bol teda akýmsi mentorom pre Ironheart. Podporu Thorne vyjadril preto aj Robert Downey Jr., pričom o tejto skúsenosti prezradila herečka toto:

Nebola som schopná hovoriť s RDJ predtým, ako sme začali natáčať alebo niečo, ale tesne pred záverom natáčania filmu som mala vlastne možnosť hovoriť s ním cez FaceTime. Herecký kolega z Ironheart s ním skutočne robil seriál a spojil nás, a mal pár krásnych slov o tom, ako veľmi verí, že Riri Williams je a vždy by mala byť svojou vlastnou osobou, svojou vlastnou vecou. Že toto dedičstvo smeruje správnym smerom a všetky tie krásne povzbudzujúce veci, ktoré dúfate, že budete počuť od samotného Iron Mana.

Downey už pred pár rokmi prezradil, že by túto postavu rád videl v MCU. Sen sa mu teda splnil. Je len škoda, že si spolu s mladou herečkou nezahrajú bok po boku svoje vysoko inteligentné postavy v kovových oblekoch. Alebo? Stále je tu šanca, že by sa v MCU ukázala umelá inteligencia Tonyho Starka, ktorá bola aj v komiksoch. Dal by sa na A.I. Tonyho Downey Jr. nahovoriť?

Riri Williams Ironheart
Riri Williams; Zdroj: universocinematograficomarvel.it

Brie Larson jej  prezradila, aké je to byť ženskou superhrdinkou

Za mužské herecké osadenstvo sa vyjadril Downey, za ženské to spravila Brie Larson, ktorú poznáme z MCU ako Captain Marvel/Carol Danvers. Herečka dala svojej mladšej kolegyni rady skôr o tom, aké je to pre ženu ako herečku stvárňovať takýto druh postáv. Ženské superhrdinky sú určite veľkou dominantou terajšieho Marvel vesmíru, pričom Thorne o Larson hovorí ako o „otvorenej knihe“:

Tiež som mala to šťastie hovoriť s Brie Larson. Bola skutočne otvorenou knihou o tom, aká bola jej skúsenosť ľudskej ženy, ktorá sa snažila hrať nadľudskú ženu, a o všetkých veciach, ktoré s tým súvisia. Bola som veľmi, veľmi vďačná za to, že som mohla viesť skutočné, pravé rozhovory s ľuďmi, ktorým na práci záleží. Nielenže odvádzajú skvelú prácu a vytvárajú postavy, ktoré si zamilujeme, ale záleží im aj na spôsobe, akým sa tá rola a práca vykonáva.

Thorne okrem rád aj veľa odpozorovala. A to hlavne od svojich kolegov z filmu Black Panther 2. Uvedomila si pri nich, a hlavne pri Danai Gurire (Okoye), že má zodpovednosť za svoju postavu, hlavne pri jej definovaní. Všimla si, že sa „nebáli klásť otázky alebo spochybňovať určité veci, ktoré im nesedeli, pretože oni postavy poznajú najlepšie.“ Uvidíme teda, či si herečka niečo z týchto všetkých rád a lekcií zobrala, a to na ďalší rok v jej seriáli Ironheart.

Čo hovoríte na mladú hrdinku Ironheart? Ako ju podľa vás Dominique Thorne zahrala v druhom filme o Black Pantherovi?

Zdroje: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -