Hra roka It Takes Two dostane filmovú (alebo seriálovú) adaptáciu od tvorcov Ježka Sonica

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Adaptácia hry roka It Takes Two mieri na obrazovky. Minuloročné udeľovanie cien The Game Awards so všetkou zásluhou ovládol kooperatívny titul štúdia Hazelight Studios, ktorému sme držali palce i my v redakcii. Videohra rozpráva neľahký príbeh rozvodu rodičov a manželského páru May a Codyho. Obaja sú mágiou premenení na žijúce bábiky z dreva a hliny, uväznení do fantastického sveta, z ktorého možno uniknúť jedine vďaka vzájomnej spolupráci a pomoci. Na ich ceste za premenou do normálu ich vedie guru lásky Dr. Hakim, ktorý sa rozhodol napraviť vzťah May a Codyho na želanie ich dcéry Rose.

It Takes Two je výhradne co-op titulom, takže ho nemožno hrať osamote v single-player móde. Užiť si ho treba s kamarátom/kou, priateľom/kou alebo rodinným príslušníkom online alebo split-screen multiplayer spôsobom priamo na gauči. Hazelight Studios sa špecializuje práve v kooperačných hrách, v roku 2018 nám priniesli tiež skvelú príbehovku A Way Out z prostredia úniku z väznice. Za úspešné tituly vďačíme predovšetkým švédsko-libanonskému filmovému režisérovi a dizajnérovi videohier Josefovi Faresovi, ktorý sa nebojí presadiť svoje slovo v „Hollywoode“ videoherného sveta.

Dokonca by sme sa nečudovali, ak by Fares film alebo jednu zo seriálových epizód sám zrežíroval. Okrem réžie videohier má na konte filmy Honem! Honem! (2000), Policajti (2003) či epizódy seriálu Kärlek Kommer.

It Takes Two
Zdroj: gamerant.com

Adaptácia It Takes Two na obrazovky

Teraz Josef Fares, zakladateľ a kreatívny riaditeľ Hazelight Studios, oznamuje vývoj filmovej alebo seriálovej adaptácie oceneniami ovenčeného titulu It Takes Two: „Vytváranie sveta a príbehu v It Takes Two bolo pre mňa a celý tím veľmi zábavné. Keďže má silný príbeh s mnohými bláznivými postavami a rovnako bláznivými kooperatívnymi akčnými momentmi, potenciál pre skvelú adaptáciu do filmu alebo televízie je obrovský,“. Vývojári sa pre adaptáciu spájajú so štúdiom dj2 Entertainment, ktoré sa špecializuje práve adaptovaním videohier do iných médií. V ich portfóliu sa nachádza napríklad dodnes najlepšia filmová adaptácia videohry, Ježko Sonic (2020).

Medzi ďalšími projektmi štúdia dj2 sa nachádza pripravované anime Tomb Raider pre Netflix, či seriál podľa hry Disco Elysium a film na motívy Sleeping Dogs. Zároveň sa o prerod príbehu na obrazovky postarajú scenáristi Pat Casey a Josh Miller, ktorí tiež pracovali na Sonicovi a jeho tohtoročnom pokračovaní. Žiadne štúdio, vydavateľstvo či streamovaciu službu zatiaľ projekt nespoznal, no podľa zdrojov práve prebieha vojna ponúk viacerých zainteresovaných strán.

It Takes Two
Zdroj: gamerant.com

Teší sa Hazelight i dj2

„dj2 je poctené spojiť sa s Josefom, Oskarom [Wolontisom] a neuveriteľným tímom Hazelight Studios na adaptácii It Takes Two do lineárneho média. Rovnako ako zvyšok herného sveta sme sa bezhlavo zamilovali do Codyho, May, Rose, Dr. Hakima a fantasy sveta plného predstavivosti, ktoré Hazelight vytvorilo. Nemôžeme sa dočkať, až prinesieme tieto postavy – a tento svet – k životu na veľkej a malej obrazovke.“

tvrdí riaditeľ a zakladateľ dj2 Entertainment, Dmitri M. Johnson.

„Prijatie It Takes Two bolo absolútne hviezdne zo strany tlače i hráčov. Veľmi sa tešíme z príležitosti rozšíriť túto obľúbenú IP za hranice hrania, čo ocenia noví aj vracajúci sa fanúšikovia.“

dodal manažér Hazelight Studio, Oskar Wolontis.

Teší vás, že adaptácia hry roka It Takes Two je v príprave? Mali ste už tú možnosť okúsiť kreatívny príbeh herného titulu? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -