v

Bude Half-Life 3 film? J. J. Abrams sľubuje novinky ohľadom filmu Portal

J. J. Abrams
J. J. Abrams

Režisér J. J. Abrams nám potvrdzuje, že práce na filmovom prevedení hier Portal a Half-Life pokračujú. Firma Valve nám pred tromi rokmi oznámila, že Abramsa týmito projektami poveruje, ale od vtedy sme sa nedočkali nových informácií. Až do teraz. Abrams nám ešte sľubil, že už onedlho dočkáme noviniek ohľadom filmov.

Interview s IGN

Abrams na červenom koberci premiéry filmu Westworld poskytol portálu IGN interview. Dozvedeli sme sa, že budúci týždeň sa stretáva s Valve, aby prebrali projekty Portal a Half-Life. Abrams neskrýva nadšenie a vysvetľuje, aké úžasné je pracovať na filmoch s ľudmi, ktorí radi hrajú hry samotné.

Zvyšok interview si pozrite tu:

O čom sú vlastne hry?

Ak ešte nie ste oboznámení, Portal je single-playerová logická hra. Ste zavretí vo výskumnom zariadení a do rúk vám dajú zbraň, ktorá dokáže na steny umiestňovať portály, cez ktoré sa dá prechádzať. Vašou úlohou je bezpečne prekonať stále tažšie prekážky. Prvá hra nemá skoro žiadny príbeh, ale obľúbenejší Portal 2 poskytuje širšiu backstory.

Ikoncické portály
Ikoncické portály

Half-Life je celkom podobný. Vašou úlohou je prebojovať sa z výskumného centra potom, ako sa nevydaril experiment s teleportáciou. Obe hry by poskytli veľa materiálu pre potencionálne filmy, hlavne Half-Life.

Half-Life
Half-Life

Tešíme sa na novinky od Abramsa a budeme vás hneď informovať.

Čo si o článku myslíte?

Napísal Andrej Cvik

Študent, milovník filmov, hudby, umenia, vedy, histórie, budúcnosti a prekvapivo aj človek.

Niet dňa, kedy by som sa nudil a rozhodol sa s tým niečo nevykonať.

"Life is too short to spend it complaining about how short it is."

Roky v redakciíQuiz Maker

Pridaj komentár