Suchá letná sezóna pokračuje – nájde si však v kinách miesto aj nový animák? | boxOFFICE#26

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Neprešlo mnoho dní, no my sme sa dočkali ďalšieho týždňa, ktorý je prevažne pre študentov zlomový. Pre školákov začali letné prázdniny plné veľa očakávaných filmov. V kine je letná filmová sezóna v plnom prúde a s príchodom júla sa do kín dostáva nový animák. Dokázal si však zaistiť úspech, alebo sa diváci už dostatočne nasýtili filmom Autá 3? Okrem klasického receptu na úspech na plátno prišlo aj mnoho ďalších noviniek, ktorých súboj s konkurenciou dopadol všelijako. Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Ja Zloduch 3 boxoffice

Na prvom mieste je animák Ja Zloduch 3, celkovo štvrtým filmom v úspešnej sérii štúdia Illumination. Snímka si za prvé tri dni zarobila 75,4 miliónov, čo je suma jemne pod očakávaniami – bezpochyby však aj tak silný začiatok. Debutový zárobok sa ani neblíži 115 miliónom, ktoré si za prvý víkend zarobil spin-off s názvom Minions. Pokračovanie si však zatiaľ zarobilo podobnú sumu, ako jeho priamy predchodca Ja Zloduch 2. Za neprekvapivo slabší štart môže prevažne fakt, že len prednedávnom vyšiel film Autá 3. Momentálne teda nebol príliš veľký dopyt na rodinné animáky. Darí sa mu však celosvetovo, na konte už má dokopy 192,3 miliónov dolárov.

Na druhom mieste je debutový Baby Driver s 21 miliónmi počas víkendu. Nový lúpežnícky film obľúbeného režiséra/scenáristu Edgara Wrighta bude bezpochyby filmárov najväčší úspech. S kladnými recenziami a pekným zárobkom môžeme predpokladať, že aj v budúcich týždňoch sa filmu bude dariť. V kinách sa Baby Driver vynoril ako protichodná možnosť, poskytujúca niečo veľmi rozdielne od letných blockbusterov.

baby driver trailer
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Tretie miesto patrí šampiónovi minulého týždňa, novému Transformers: Posledný rytier s 17 miliónmi. Doteraz si na domácej pôde zarobil už vyše 102 miliónov, pričom celosvetovo má na konte už 429,9 miliónov dolárov. Môžeme však predpokladať, že narozdiel od väčšiny predchádzajúcich dielov sa piaty film nevyšplhá na sumu 1 miliardy.

Štvrtým filmom je Wonder Woman s 16,1 miliónmi. Najúspešnejší film patriaci do DCEU si doteraz v USA zarobil už 346,6 miliónov dolárov.

Top päť nám zakončujú Autá 3. Najnovší počin Pixaru si počas tretieho víkendu zarobil 9,5 miliónov. Celosvetovo má animák na konte 173,8 miliónov, pričom produkčný rozpočet činil až 175 miliónov dolárov. Otázka zisku záleží už len na schopnosti Disney predávať dodatočný tovar s tvárou McQueena.

Päť ďalších

Šiestym filmom je nová komédia The House s 9 miliónmi. Film, v ktorom si zahrali hviezdy Will Ferrell a Amy Poehler v kine nedokázal prilákať dostatok divákov a s ohromnou konkurenciou nedokázal bojovať. Z kritického hľadiska však snímka nedopadla zle, o čom sa môžete presvedčiť v našej recenzii.

brloh recenzia
Zdroj: moviepilot.com

Siedme miesto patrí snímke 47 Meters Down s 4,6 miliónmi. Film o útoku žraloka si doteraz v USA zarobil už 32,5 miliónov dolárov.

Na ôsmom mieste je The Beguiled, najnovší počin režisérky Sofia Coppola. Po príchode do nových kín sa film dočkal pozornosti a za víkend si zarobil 3,2 miliónov.

Predposledným filmom je teraz už nechválne známa Múmia s 2,7 miliónmi. Počiatok Dark Universe Toma Cruisea vďačí zahraničnému trhu, z ktorého vyťažil 275,1 miliónov dolárov.

Desiatym na zozname je film Piráti Karibiku: Salazarova pomsta. Piaty diel kultovej filmovej série od Disney si počas šiesteho víkendu zarobil 2,4 miliónov, čím svoj zárobok v USA navýšil na 165,4 miliónov dolárov.

  1. $75,410,275   Despicable Me 3
  2. $21,000,000   Baby Driver
  3. $17,000,000   Transformers: The Last Knight
  4. $16,100,000   Wonder Woman
  5. $9,524,0003   Cars 3
  6. $9,000,000     The House
  7. $4,682,000     47 Meters Down
  8. $3,259,740     The Beguiled (2017)
  9. $2,785,260     The Mummy (2017)
  10. $2,411,000     Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -