1 miliardovú hranicu sa v tomto roku podarilo prekonať už tretiemu filmu!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Bezpochyby môžeme potvrdiť, že letná filmová sezóna z hľadiska zárobkov dopadla najhoršie od roku 2006. No medzi letnými filmami nájdeme aj svetlé stránky. Štúdio Universal, v spolupráci s Illumination, nám toto leto priniesli animované pokračovanie filmu Ja Zloduch. Či sa dá tento počin považovať z uhla kvality za úspech nemôžem potvrdiť, no v jednom smere uspel na výbornú. Nie každej snímke sa predsa podarí preraziť medzník zárobku jednej miliardy dolárov, nemám pravdu? V tomto roku sa to podarilo len trom filmom a Ja Zloduch 3 sa oficiálne zaradil do klubu „miliardových„.

ja zloduch 3 recenzia
Zdroj: hdwallpapers.in

Prekonať hranicu sa mu podarilo ešte len dnes, pričom sa pripája ku dvom ďalším snímkam – Rýchlo a zbesilo 8 so zárobkom 1,23 miliardy a Kráska a Zviera s 1,26 miliardy dolárov. Napriek veľkej konkurencii (Wonder Woman, Strážcovia Galaxie 2) je naozaj prekvapivé, že sa to podarilo práve animovanému filmu. Prečítajte si, čo povedal zakladateľ spoločnosti Illumination, Chris Meledandri na margo miliardového zárobku:

„Trvalý úspech filmov Ja zloduch a Minioni je dôkazom toho, ako sa náš talentovaný tím Illumination a Illumination Mac Guff v spolupráci s obrovským filmovým štúdium Universal snaží. Naša vášeň pre vytváranie nezabudnuteľných zážitkov je zobrazená vo filme Ja Zloduch 3 a my ďakujeme fanúšikom za to, že sme túto kapitolu dotiahli nad míľnik jednej miliardy.“

Najúspešnejšia animovaná franšíza vôbec! 

Úspešné pokračovanie rodinného filmu, ktoré do deja prinieslo aj postavy ako Dru (Steve Carell) a Balthazar Bratt (Trey Parker) do dnešného dňa získalo na domácej pôde presne 259,05 milióna dolárov. Celosvetovo je toto číslo samozrejme väčšie a vyšplhalo sa až na neuveriteľných 741,4 miliónov. Tiež sa stala najlepšie zarábajúcou animovanou filmovou sériou, keď sa jej podarilo prekonať gigantov ako Shrek alebo Doba ľadová. K situácii sa taktiež vyjadril aj riaditeľ spoločnosti Universal, Nick Carpou:

„Táto rekordná séria aj naďalej oslovuje širokú škálu divákov s presvedčivými príbehmi a charakteristickými znakmi, ktoré sú tak sladké, ako aj podvratné. Keď diváci na začiatku filmu vidia titul Illumination, vedia, že sú na tom správnom mieste.“

Spoločnosť Illumination zatiaľ na svet priviedlo osem filmov – Ja Zloduch, HopLorax, Ja Zloduch 2, Mimoni, Tajný život maznáčikov, Spievaj Ja Zloduch 3. Celosvetovo zatiaľ dosiahli zárobok 5,7 miliardy dolárov. Je len otázkou času, kedy sa k nám dostane v poradí tretie pokračovanie animáku Ja Zloduch. Nemusíme však smútiť, pretože nekonečné čakanie vyplnia Mimoni 2, ktorí by sa mali objaviť v roku 2018.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -