Dokázal nám Gru a jeho partia, že táto séria má ešte stále čo ponúknuť? | Ja Zloduch 3 (recenzia)

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Dokáže nám štvrtý diel zo série ešte stále niečo ponúknuť?

Po priemerných Mimoňoch sa štúdio vracia k hlavnej sérii, aby odčinili to, čo spáchali. Táto veta vám môže naznačiť, že som nebol až takým fanúšikom samostatného filmu o mimoňoch. Avšak, to vôbec nie je pravda. Až na hlúpu záporáčku bol film celkom dobrý. Skôr mi vadilo len to, že kvalita z predchádzajúcich filmov Ja Zloduch už nebola taká viditeľná. No a síce má tento film názov Ja Zloduch 3, o kvalitu som sa bál rovnako.

Náš obľúbenec Gru sa vracia, aby tentoraz bojoval proti 80-tkovému záporákovi Balthazarovi Brattovi. Boje proti nemu však prehráva, no a spolu s manželkou Lucy dostáva výpoveď z anti-zlodušskej ligy. Celá rodinka sa však čoskoro dostáva na opačný koniec sveta, keďže Gru zisťuje, že má brata dvojičku, Drua. No a ten sa ho bude snažiť dostať späť na cestu zločinu.

Gru sa tentoraz postaví proti Balthazarovi Brattovi
Gru sa tentoraz postaví proti Balthazarovi Brattovi; Zdroj: collider.com

Aké býva povestné pravidlo pri treťom filme v sérii? Že nie je nikdy taký dobrý, ako predošlé diely. Nuž, som rád, že pre hlavnú sériu Ja Zloduch toto pravidlo neplatí, pretože tento film ma opäť dostal. Illumination potvrdzuje, že pri ich filmoch s Gruom jednoducho sklamaní neodídete.

Postavy sú späť

Tieto filmy boli vždy o rodine a platí to (chvalabohu) naďalej. Tento element z nich totižto robí to dobré. Ak si tieto štyri filmy vezmeme ako celok, tak sledujeme vynikajúce vývoje postáv. Počnúc Gruom, v prvom dieli to je babrák pri deťoch, tu už skúsený rodič. Nie len, že si k nemu vytvoríte viac sympatií, no o to viac ho ešte povzbudzujete. Tento film však postavu Grua nevyvíja tak, ako sa môže zdať z trailerov.

Mimoni sú opäť úžasní
Mimoni sú opäť úžasní; Zdroj: iamag.co

Ak si myslíte, že si Gru bude vyberať medzi zločinom a dobrou cestou, mýlite sa. Film si totižto ako hlavnú postavu na rozvíjanie zobral jeho manželku, Lucy. Grua necháva rozbiť svoju vec s bratom (veľmi originálnym spôsobom), a Lucy dostáva zabrať, keďže má na paškál deti. Úprimne ma prekvapilo, ako skvelo sem Lucy zapadla. V druhom dieli som ju bral ako fajn rozvitie Gruovej línie, no tu som si ju veľmi obľúbil.

Je skvelé ju sledovať, má fantastické momenty a vynikajúco doplňuje sériu. Čo sa týka detí, tak sú opäť dobré. No tu by som možno niečo tvorcom vytkol. Dievčatá sú v tomto filme stále rovnaké, čo síce ešte funguje, no s prižmúrenými očami. O ich vtipoch nehovorím, tie zaberajú opäť na jednotku. Celkovo však už baby pôsobia ohrato, a tvorcovia by si mali zobrať príklad z Dreamworks a ich dračej série. No to je možno len zbytočné hľadanie chýb, lebo ak tieto filmy majú byť 90 minútové letné zábavky, tak nič meniť nemusia.

Gru a Dru je perfektné kombo, ktoré opäť osviežilo sériu
Gru a Dru je perfektné kombo, ktoré opäť osviežilo sériu; Zdroj: fandango.com

Obsadenie

Dej sa teda hýbe jedine s Gruom a Druom. Túto kombináciu si zamilujete do pár sekúnd. Svieža a organická. Či ich vidíte súperiť medzi sebou, alebo vzájomne pomáhať si, obaja sú zárukou skvelej zábavy. No a veľká časť pochvali patrí hlavne hercom, teda dabérom. Mal som šťastie, že som film videl v angličtine a Steve Carell to dal ako najväčší profesionál. Smial som sa už na počutí prvých viet od Drua.

Chcem týmto trochu aj odbehnúť od filmu. Som veľmi rád, že kiná v Bratislave začali niektoré animáky premietať aj v angličtine. To je niečo, čo tu vždy chýbalo a ja dúfam, že ich bude čoraz viac a viac. Späť k filmu, Kristen Wiig ako Lucy bola perfektná, no a aj deti majú skvelé herecké obsadenie (najmä v prípade Agnes).

Skvelá letná animovaná komédia
Skvelá letná animovaná komédia; Zdroj: universalpictures.com

Záporák bol opäť skvelý, Illumination rozhodne vie, ako robiť záporákov (El Macho v druhom dieli bol rovnako dobrý). No a poďme ešte k Mimoňom. Ako ich niekto nemôže mať rád? Táto banda to zabíja aj v tomto dieli a niektoré scény si kradnú pre seba. Viete čo, poviem to. Po tomto filme sa teším aj na Mimoňov 2. Tak, máte to tam. No a hudba je opäť skvelá. Výborné themes od Hectora Pereiru sú tu znova, no a piesne od Pharrela Williamsa sú výborné.

Zhrnutie

Ja Zloduch 3 je skvelá zábava. Neťahá sa, má vynikajúce vtipy a dobrý príbeh aj s myšlienkou. Deti zabaví rovnako ako dospelých, čo z tohto opäť tvorí skvelú animovanú sériu. Trošku iba viac rozviť malé dievčatá, no a nemusel tu byť ten neoriginálny „hlavný dej“ (je to vlastne to isté čo pri druhom dieli). No ako skvelá letná zábava funguje excelentne, a ak teda tvorcovia nič meniť nechcú, tak ani nemusia, hlavne nech nestrácajú svoj štýl a humor. 7/10

Súhlasíte s mojou recenziou? Chcete vidieť viac filmov z tejto série? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Humor perfektný. Animácia super. Postavy opäť fungujú a mimoni opäť bavia. Skvelé pesničky, skvelá nálada no a skvelé pokračovanie série. Niekde pôsobí ohrato, no na to, že to je 90 minút zábavy v kine s menšou myšlienkou, to vôbec neprekáža. Takto vyzerá skvelá letná animovaná komédia!Dokázal nám Gru a jeho partia, že táto séria má ešte stále čo ponúknuť? | Ja Zloduch 3 (recenzia)