Christopher Nolan ako režisér filmu James Bond 25? Prvý čierny agent 007? Oficiálny dátum vydania prichádza a s ním aj veľa zaujímavých otázok [Aktualizované]

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Dlhé čakanie pre akékoľvek novinky ohľadom agenta 007 sa práve skončili! Film James Bond 25 konečne odhalil niečo zo svojho súkromia, a tým je oficiálny dátum uvedenia tejto snímky do kín. Pokračovanie k predchádzajúcemu Spectre sa vzduchom šíri už niekoľko mesiacov, no tvorcovia stále mlčia. Pamätáte si, keď Daniel Craig prehlásil, že už viac nebude stvárňovať agenta 007? Povesti sa šíria, no pri tejto by to mohlo byť všetko inak. Herec by sa mal vrátiť, no tento fakt ostáva zatiaľ nepotvrdený a ani sa potvrdiť nemusí. Jediné, čo je isté, je dátum s ktorým do kín priletí táto akciou nabitá “bomba“.

Producenti Michael G. Wilson, Barbara Broccoli v spolupráci s EON production a Gary Barber dnes oznámili, že film sa v kinách objaví presne 8. novembra 2019. Samozrejme ako tomu býva tradíciou, svetová premiéra v UK sa uskutoční o niečo skôr. Scenár napísal Neal Purvis a Robert Wade, ktorí sú v projekte už dlhé roky a príbehy napísali aj ku všetkým “moderným” bondovkám. Avšak to, čo zaujíma všetkých je samotný režisér. Toho budeme zatiaľ hľadať ťažko, pretože ešte stále nebol nájdený.

Pridá sa do “rodiny Bondovcov” nový člen?; zdroj: youtube.com

Predstavme si na krátky moment, že budeme mať nového Bonda…

… kto by ním mohol byť? Kto by mohol nahradiť Daniela Craiga a stať sa potencionálnym záchrancom sveta? V hľadáčiku sa vyskytujú rôzne mená a jedným z nich je herec Idris Elba (Temná vež, Thor). Túto možnosť v jednom z rozhovorov potvrdil aj legendárny Steven Spielberg, ktorý povedal, že Elba by bol jeho “prvá voľba”. Samozrejme, tých mien sa skloňuje viac a na zozname sa nachádza aj Tom Hardy. Ten už v minulosti prehlásil, že by si seba samého vedel predstaviť v tak dôležitej úlohe. Ďalšími v poradí sú herci Damian Lewis, Aiden Turner a James Norton.

Niektoré zdroje šeptali, že by sa na režisérskej stoličke mohol objaviť vizionár Christopher Nolan. No ten sám povedal, že projekt prijme len vtedy, ak ho budú skutočne potrebovať. Čo tým chcel povedať nie je známe, no režisér takéhoto kalibru určite vie, ako sa správne rozhodnúť.

Kto z koho!; zdroj: joblo.com

Jedna vec je však už určite istá. Dátum bol nastavený a to znamená, že minimálne herecké obsadenie sa už pomaly začína zhromažďovať. Síce pre verejnosť zatiaľ zoznam hercov ostáva tajomne prázdny, no výprava a natáčanie by sa mohlo začať, s veľkým prekvapením, už v najbližších mesiacoch.

Dobre, tak to by sme mali. Avšak nezodpovedaných otázok existuje veľmi veľa a s uplynutím času ich ešte určite pár pribudne. Kto bude zasadený do úlohy agenta 007? Kto bude režisér? Uvidíme nakoniec Nolana a Hardyho opäť v jednom projekte? Alebo nám všetkým zasadí prekvapujúci úder Idris Elba ako prvý James Bond čiernej pleti? Pravá “čakacia” hra sa práve začína.   

AKTUALIZOVANÉ

Je potvrdené, že v role Jamesa Bonda sa znova ukáže Daniel Craig. Zmluva je teda podpísaná a už stačí iba nájsť toho správneho režiséra. Veríte, že by mohlo ísť práve o Christophera Nolana?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah