James Bond a Denis Villeneuve? Vraj to vôbec nie je nemožné

Nenechajte si ujsť

Emma Reichmannová
Emma Reichmannová
Volám sa Emma, mám 23 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu na univerzite v Trnave. Zaujímam sa o novinky hlavne z filmového a seriálového sveta. Okrem toho ma baví hudba, knihy a občas aj technológie.

Režisér veľkofilmu Duna Denis Villeneuve by chcel natočiť James Bond film

Bondovka Nie je čas zomrieť je po niekoľkých presunutých dátumoch konečne v kinách. Keďže ide o film, ktorý je zavŕšením príbehu Craigovho agenta s povolením zabíjať, tento James Bond je tak pravdepodobne posledným, ktorého na dlhý čas uvidíme na striebornom plátne. Avšak, už teraz sa špekuluje o tom, kto herca nahradí. No najnovšie verejnosť prekvapil uznávaný režisér Denis Villeneuve (Duna, Blade Runner 2049) svojím vyjadrením na adresu tejto filmovej postavy.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Nedávno sa Villeneuve objavil v podcaste televíznej stanice MTV s názvom Happy Sad Confused. Keď prišla téma James Bond, režisér neskrýval svoju vášeň pre túto filmovú postavu. Vraj je jeho fanúšikom celý život a veľmi túži po tom, aby bondovku mohol raz aj režírovať. Taktiež dodal, že obdivuje Daniela Craiga a jeho stvárnenie britského agenta, ktoré bude podľa jeho slov veľmi ťažké prekonať. Keď padla priama otázka, jeho vyjadrenie bolo nasledovné:

„Úprimne povedané, odpoveď by bola jedno obrovské áno. Veľmi by som chcel jedného dňa nakrútiť film o Jamesovi Bondovi. Je to postava, ktorú poznám už od detstva a mám k nemu veľmi blízky vzťah. Bola by veľká výzva natočiť novú bondovku po tom, čo Daniel (Craig, pozn. autora) dokázal. Daniel odviedol úžasnú prácu a bude ťažké urobiť to aspoň tak dobré, ako bol on. Nemôžem sa dočkať, kedy uvidím Caryho (Fukunaga, režisér Nie je čas zomrieť, pozn. autora), veľmi sa teším. Som jeden z jeho najväčších fanúšikov. Neviem, či by sa taká vec niekedy stala, ale bolo by to pre mňa privilégium.“

james bond 25
Zdroj: paperlief.com

Denis Villeneuve, James Bond a strieborné plátno

Aktuálne má Denis Villeneuve plné ruky práce s očakávaným sci-fi veľkofilmom Duna, ktorá sa práve premieta v kinách. Rovnako ako niektorí ďalší režiséri, aj on nahlas bojoval za to, aby filmy najprv boli v kinách a až neskôr na streamovacích platformách. Nepáčila sa mu predstava, že by Dunu mohli v ten istý deň vidieť prvýkrát diváci v kine, aj na HBO Max. No Warner Bros. mali iné plány a tak zároveň s kino premiérou sprístupnili Dunu aj na HBO Max.

Na druhej strane stojí filmová producentka bondoviek, Barbara Broccoli. Tá v žiadnom prípade nepripúšťa premiéru akejkoľvek budúcej bondovky inde než v kinosálach po celom svete.

duna prvé recenzie
Zdroj: 4kwallpapers.com

(Ne)fanúšik superhrdinov?

Debata počas epizódy už spomínaného podcastu od MTV bola skutočne zaujímavá, čo dokazuje aj ďalšie Villeneuveho vyjadrenie. Na danom vyjadrení by nebolo nič zvláštne, keby pred istým časom netvrdil presný opak. Témou tentokrát boli filmové adaptácie komiksových príbehov o superhrdinoch. Naposledy sa na túto tému vyjadril veľmi kontroverzne tvrdiac, že všetky sú rovnaké.

Ale tu sa priznal, že existuje jedna konkrétna komiksová postava, ktorú by po zvážení vedel priniesť na filmové plátno. Touto postavou je Batman (konkrétne príbeh The Dark Knight), a podľa neho je toto jediná možná cesta, ako by mohol nakrútiť film založený na komikse.

„Batman by bola pravdepodobne jediná postava, s ktorou by som sa vedel stotožniť.

Z kníh čo som čítal, kniha ako Arkham Asylum a fakt, že som sa k tomu dostal ako dospelý, mi pomohlo nájsť postavu mne blízku.“

Zaujímavé je, že počas príprav budúcoročného filmu The Batman od Warner Bros. bol Denis Villeneuve vraj jeden z režisérov, ktorí mohli film získať na spracovanie. Ale on sám tieto dohady neskôr vyvrátil, dokonca ho vraj ani nekontaktovali s takou ponukou. Neskôr však priznal, že sa to možno aj stalo, no v tom čase sa zaoberal najmä Dunou a preto na túto skutočnosť možno aj zabudol.

Čo si myslíte o vyjadreniach tohto režiséra? Šli by ste na jeho bondovku alebo Batmana do kina? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -