Má režisér James Cameron obavy z pokračovania filmu Avatar? Očakávania po jeho vyjadrení len narastajú!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
- Advertis

Čas je naozaj neúprosný a od filmu Avatar ubehlo dlhých 8 rokov. V tom období to bol obrovský úspech, ktorý podľa všetkého čakala budúcnosť. No nik by však nečakal, že si na ňu budeme musieť počkať tak dlho. Veľa z nás si myslelo, že 11 ročná priepasť medzi pôvodným filmom a pokračovaním bude pre projekt smrteľná. Alebo aj nie? Myslíte si, že Avatar 2 bude úspech? Ten by mal konečne doraziť “” 18. decembra 2020 a môžeme len dúfať, že sa nič nezvrtne.

Režisér James Cameron mal nedávno rozhovor s CNN na počesť Disney Pandory: rozšírenie sveta AvatarNebola by to zvedavosť, keby sa redaktor neopýtal, čo tomu toľko trvá a či sa režisér niečoho obáva. Ak ste všetci dúfali, že jeho odpoveď bude jednoznačná, sklamem vás. Vo svojich slovách prejavil aj trochu neistoty a my si len môžeme domyslieť, ako to myslel:

“Bola tam sedem ročná medzera medzi filmami Terminátor a Terminátor 2. Bola tam sedem ročná medzera medzi filmami Votrelec a Votrelci. No a bude tam viac ako desať ročná medzi filmami Avatar a Avatar 2. Musíme to spraviť inak, úplne iný koncept. Nechcem však nič sľubovať. Našlo sa veľa oneskorení, ale všetky boli kvôli vytvoreniu celkovej vízie.”  

Ako to mohol myslieť?  

James Cameron sa jasne zmienil o vzrušujúcich súvislostiach, ktoré existujú medzi filmami Terminátor a Votrelec. Porovnať sa to dá jednoducho. Terminátor 2 a Votrelci boli veľmi úspešné pokračovania, pravdepodobne tie najlepšie všetkých čias. Ak sa režisér zmienil práve na tento príklad, je to nadmieru jasné. Avatar 2 pokračovanie by sa podľa jeho nepriamych slov malo stať jedným z najlepších pokračovaní, aké sme mohli kedy vidieť! Či už na striebornom plátne, alebo v pohodlí domova. Netreba však zabúdať, že dvojkou to nekončí. Naplánovaný je samozrejme aj Avatar 3, Avatar 4 a Avatar 5. Aké presné názvy budú tieto veľkolepé filmy niesť ešte nevieme, poznáme však presné dátumy vydania. Všetko ostatné sa určite dozvieme včas. Z toho vyplýva, že dlhé a ubíjajúce čakanie jedného dňa prinesie zaslúžené ovocie. A podľa všetkého ho bude veľmi veľa.

Veľký návrat sa blíži!; zdroj: esquire.com

Celý tento priebeh za posledné dni uspel na výbornú. Avatar sa do povedomia dostal a to by mohlo projektu výrazne pomôcť. Predsa len sa o pokračovaní rozprávalo už dávno a filmári stále mlčia. Dúfam, že splnia svoje slovo a začnú natáčať niekedy v priebehu tohto roka. Ak by tak urobili, určite by sa vyhli zbytočným problémom a neúspechom. Podľa môjho názoru, ak sa výroba začne, ich “vlak” už nikto nezastaví. Takže ak máte záujem vidieť rovno štyri pokračovania, musíte byť trpezliví. To pravé vzrušenie sa nachádza v nie príliš vzdialenej budúcnosti.

james cameron avatar
Dvojica, ktorá nás všetkých dokázala očariť; zdroj: movieweb.com

Avatar 2 so sebou na strieborné plátno prinesie hercov ako Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver a Stephen Lang. K ostrieľanej klasike sa pridajú aj noví členovia posádky ako napríklad Cliff Curtis. Taktiež vieme, že veľká časť deja sa bude odohrávať pod hladinou. Naozaj držíme palce a čakáme na svetlejšie dni. Tie by sa určite mali dostaviť, otázne je ale kedy. Čo všetko si pre nás James Cameron pripravil? Veľký počet tajomstiev, ktoré sa určite odhalia v pravý čas.     

ZDROJCNN

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť