Z Jamesa Franca sa stane v novom filme Fidel Castro. Mnohých to ale nahnevalo, Castra mal podľa nich hrať latino herec

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

James Franco ako Fidel Castro čelí vlne kritiky

Pred pár dňami obišla svet informácia s tým, že v nadchádzajúcom biografickom filme bude James Franco hrať kubánskeho diktátora menom Fidel Castro. Film nebude priamo o ňom, ale o jeho dcére, pričom bude niesť názov Alina of Cuba. Veľmi veľa ľudí ale s týmto obsadením nesúhlasí. Vadí im, že kubánsku historickú osobnosť nehrá latino herec.

Vo filme si okrem Franca zahrá aj Ana Villafañe, z ktorej sa stane Alina Fernandez, Castrova dcéra a hlavná postava filmu. Jej matku, Nataliu Revueltu, si zahrá herečka Mía Maestro. Obe herečky týchto hlavných postáv sú latino, čo je v poriadku, no ľuďom vadí práve obsadenie Castra. Ako prvý sa k tomu nesúhlasne vyjadril na Instagrame herec a komik John Leguizamo:

„Ako to, že sa to stále deje? Ako nás Hollywood vylučuje, ale kradne aj naše príbehy? Už žiadne privlastňovanie si Hollywoodu a streamerov! Bojkotujte! Toto je pos*até! Navyše vážne ťažký príbeh na rozprávanie bez zveličovania, čo by bolo nesprávne! Nemám problém s Francom, ale nie je Latino!“

Franca obhajuje Castrova dcéra, podľa nej je obsadenie skvelé

Americký komik a herec očividne ani zďaleka nesúhlasí s Francovým obsadením a myslí si, že takto ukradol rolu nejakému latino hercovi. Leguizamo ale nebol jediný, ktorému jeho obsadenie nebolo po chuti. Na sociálnych sieťach viete nájsť viacero nesúhlasných príspevkov, hlavne od latino komunity. Zaujímavé ale je, že reálna Alina Fernandez s obsadením vôbec problém nemá.

Ana Villafañe a Alina Fernandez
Herečka Ana Villafañe (vľavo) a Alina Fernandez, dcéra Fidela Castra (vpravo); Zdroj: hiplatina.com

Castrovej dcére, o ktorej vlastne film má byť, otcovo obsadenie vyhovuje. Teší sa aj z herečiek, ktoré hrajú ju a jej matku, a taktiež z celého obsadenia, ktoré je podľa nej skvelé. Tiež prezradila, že v tomto filme je pre ňu najdôležitejšie, že je rozhovor o Kube živý. Táto skúsenosť je pre ňu neočakávaná, ale veľmi pokorujúca. Ku obsadeniu herca do role jej otca prezradila toto:

„Projekt je takmer výlučne latino, pred aj za kamerou. James Franco má okrem svojich schopností a charizmy aj očividnú fyzickú podobnosť s Fidelom Castrom.“

Za Franca sa postavil aj producent filmu

Herec sa naozaj podobá na kubánskeho diktátora, za čo možno môžu aj jeho portugalské korene. Aj na tie narážal producent filmu John Martinez O’Felan, ktorý považuje Leguizamove komentáre za „kultúrne nevzdelané a ide o slepý útok s nulovou podstatou súvisiaci s týmto projektom.“ O’Felan tiež tvrdí, že Leguizamo má nepresný názor na to, kto je latino, „pretože územie alebo miesto bývania neurčujú krvavú históriu alebo genetiku.“

John Leguizamo James Franco
John Leguizamo (vľavo) kritizuje obsadenie Jamesa Franca (vpravo) do role kubánskej osobnosti; Zdroj: proxanews.com

Producent tým chcel povedať, že aj keď je Franco nepochádza z latino krajín, má v sebe genetiku latino človeka. Na to všetci zabúdajú, resp. nemajú presné informácie či definície. Film sa teda ešte ani nezačal natáčať (to má až 15. augusta tohto roku) a už teraz rozdelil ľudí na dva tábory. Ako ale ďalej O’Felan pokračuje, je dobré, že sa táto téma otvorila:

„[Leguizamova] poznámka je skvelou témou, pretože reprezentuje rovnaký zmätok a krízu identity v Hollywoode práve teraz v rámci hispánskej komunity v Amerike, ktorá tvrdí, že by sme sa mali identifikovať iba ako Latin, čo je väčšinou kvôli nepravdám, ktoré šíria herci, ktorí nás majú zastupovať, no namiesto toho vytvárajú rozdelenie medzi svojimi vlastnými ľuďmi.“

Čo vravíte na toto obsadenie? Súhlasíte, že by Fidela Castra mal hrať latino herec, alebo sa vám hodí do tejto úlohy James Franco?

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -