REKLAMA

Režisér/scenárista komiksovej trilógie Strážcovia Galaxie James Gunn končí! Čerstvé správy vravia o tom, že Disney-Marvel toto rozhodnutie učinili po tom, čo sa na verejnosť dostali Gunnove staré tweety. Veľkú pozornosť získali jednotlivé príspevky z rokov 2008 – 2012, v ktorých populárny filmár zverejňoval svoje nevkusné vtipy.

REKLAMA

Náplň čiernych vtipov rozrušila veľkú časť verejnosti, ktorá sa proti Gunnovi vzbúrila. Ľudia po celom svete začali útočiť najmä na spoločnosť Disney, ktorá s režisérom už niekoľko rokov spolupracuje. Samotný multi-mediálny gigant problém vyriešil prepustením Gunna s tým, že v ich spoločnosti, vrátane Marvelu, nadobro končí. Ďalej už nebude môcť pokračovať ani na svojom pripravovanom filme Strážcovia Galaxe 3, ktorý má vyjsť v roku 2020.

James Gunn sa za svoje staršie vtipy samozrejme už stihol ospravedlniť, opäť pomocou Twitteru, kde sa nám snažil opísať jeho pohľad na vec. V piatich príspevkoch vysvetľuje, že vtedy bol iný a v posledných rokoch sa veľmi zmenil. Taktiež stopercentne uznáva, že jeho vtipy boli neprijateľné a cez čiaru. Aj práve preto ich pri začiatku spolupráce s Disney-Marvel pred nejakým časom vymazal. Aj napriek tomu sa k nim ale dostal vášnivý americký žurnalista a video-komentátor Jack Posobiec, ktorý celú vlnu horlivej kritiky, končiacej sa Gunnovým prepustením, naštartoval.

James Gunn reagoval na kritiku
Zdroj: comicbook.com

Od tohto momentu je teda James Gunn bez práce. Situácia sa stále vyvíja a na danú tému sa určite už onedlho pozrieme detailnejšie. Dovtedy nám môžete dať vedieť, čo si o tom všetkom myslíte.

Sú podľa vás niekoľko-ročné čierne vtipy Jamesa Gunna neprijateľné? Ako vnímate to, že človek môže v jednej chvíli stratiť svoju kariéru kvôli veciam, ktoré povedal takmer 10 rokov dozadu? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!