Vymení Marvel za DC? Vyhodený režisér Strážcov Galaxie sa postará o film Suicide Squad 2!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

James Gunn sa postará o Suicide Squad 2!

Naozaj sa pozeráme na začiatok ďalšej rivality medzi štúdiami Marvel a DC? Nuž, je to možné. Otázne však bude, kto z nej odíde ako víťaz. Asi vám nemusíme pripomínať kontroverzné vyhodenie režiséra Strážcov Galaxie, Jamesa Gunna zo štúdia Disney. Stalo sa tak počas písania scenáru k novému dobrodružstvu milovanej marvelovskej série s podtitulom Volume 3.

Gunn bol vyhodený na základe rasistických a sexistických vtipov spred desiatich rokov a s pripravovaným projektom tak kompletne stratil kontakt. Nie len, že skončil ako režisér, ale  štúdio dokonca nemôže použiť ani jeho scenár. Išlo nepochybne o ťažkú správu nie len pre neho, ale aj pre fanúšikov, keďže jeho jedinečný komiksový hlas sa pri novom filme stratí. Práve sme sa však dozvedeli novinku, ktorá dnes nepochybne otriasla filmovým svetom.

James Gunn reagoval na kritiku
James Gunn; Zdroj: comicbook.com

Gunn totiž údajne práve začal vyjednávať so štúdiom Warner Bros a to o projekte Suicide Squad 2. Začali prebiehať debaty ohľadom toho, že by sa mal nie len posadiť na režisérsku stoličku, ale opäť aj za písací stôl. DC teda využilo veľkú príležitosť s režisérom, ktorý vie robiť dobré komiksové filmy. Ten by tak v kľude mohol fanúšikom priniesť svoje nápady pre tretích Strážcov, len prostredníctvom iného filmu. Bude to však správne?

Momentálne naozaj netušíme. Všetko bude záležať od toho, ako sa k tomu tvorcovia postavia. Buď pôjde o pomstu alebo naozaj o projekt, o ktorý bude mať Gunn záujem lebo mu verí. Ak si však myslíte, že zasadenie Gunna do sveta DC automaticky znamená výherný film, ešte sa neradujte. Síce by sa mu téma veľmi hodila, keďže by len režíroval ďalšiu bandu babrákov, čo sa snažia urobiť niečo dobre, netreba zabúdať, že rovnako sme si to mysleli aj o Jossovi Whedonovi. Ten bol totiž zodpovedný za výsledný zostrih filmu Justice League, ktorý bol otrasný aj napriek tomu, že mal na konte skvelé Marvelovky v podobe Avengers 1 a 2. Postihne teda Gunna v DC rovnaký osud?

UPDATE: Správa už bola oficiálne potvrdená štúdiom a James Gunn je tak oficiálne scenárista filmu Suicide Squad 2!

Čo hovoríte na nové šokujúce novinky ohľadom Jamesa Gunna ako nového DC režiséra? Myslíte si, že túto prácu vezme ako pomstu za vyhadzov z Marvelu? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -